Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Jetta

Sprawdź rozmiar felg do VW Jetta i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Jetta

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Jetta

Volkswagen Jetta to kompaktowy sedan segmentu C, którego pierwszą wersję niemiecki koncern zaprezentował w 1979 roku. Do piątej odsłony tego modelu Jetty były po prostu trzybryłowymi odmianami popularnego modelu VW Golf. Trzecią generację auta oferowano w Europie pod nazwą Vento, a czwartą pod nazwą Bora. Najnowsza, siódma wersja modelu nie jest dostępna w sprzedaży na rynku europejskim.

VW Jetta - jakie felgi fabryczne?

Skrótem OEM (Original Equipment Manufacturer) oznacza się felgi, które instalowane są w autach na etapie produkcji. W przypadku VW Jetta niemiecki producent wykorzystuje te same konstrukcje, w które wyposaża blisko spokrewnionego z Jettą Golfa. W zależności od oferowanej wersji są to obręcze stalowe lub aluminiowe.

Felgi VW Jetta - rozstaw śrub, rozmiary i inne istotne parametry

Przy wyborze felgi należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej średnicę, szerokość, parametr ET, a także liczbę i rozstaw śrub. Warto wziąć przy tym pod uwagę dane producenta, które znajdziemy w świadectwie zgodności - tylko wtedy będziemy mieli pewność, że konstrukcja będzie pasować do naszego auta.

  • Jaka jest średnica felgi w VW Jetta?

W zależności od generacji i wersji w Volkswagenie Jetta instaluje się felgi o średnicy od 13 do nawet 19 cali. W zasadzie do wszystkich modeli tego auta pasują konstrukcje 16- i 17-calowe. Największe obręcze mocowane są samochodach wyposażonych w najmocniejsze silniki.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach VW Jetta?

Rozstaw śrub określa średnicę okręgu, na jakiej felgi mocowane są do piasty. Wraz z tą informacją podawane są też dane o liczbie punktów montażowych. W drugiej generacji VW Jetta stosowano układ 4 śrub i 100-milimetrową średnicę (4x100). W piątej i szóstej wersji jest to 5 śrub osadzonych na 112 milimetrowym okręgu (5x112).

  • Felgi VW Jetta - jaka szerokość?

Szerokość felg wyrażana jest w calach i zwykle rośnie wraz ze zwiększaniem się średnicy obręczy. W VW Jetta II generacji wynosiła od 5,5 do 7,5 cala. W piątej i szóstej odsłonie modelu instalowane są konstrukcje o szerokości od 6 do 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felg VW Jetta?

Parametr ET służy do określenia głębokości osadzenia felgi w nadkolu. Niezastosowanie się do wytycznych producenta może spowodować, że koło będzie wystawać poza obrys pojazdu lub np. ocierać o nadkole podczas skręcania. Druga wersja Jetty ma ET między 27 a 38 mm, piąta 33-50 mm, a szósta 33-54 mm.

Osoby jeżdżące autem VW Jetta najczęściej wybierają: