Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Amarok

Sprawdź rozmiar felg do VW Amarok i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Amarok

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Amarok

Volkswagen Amarok to średniej klasy samochód osobowo-dostawczy, który pojawił się w sprzedaży w 2009 roku (w Europie w 2010 roku). Pojazd był pierwszym modelem o nadwoziu pickup w ofercie marki VW, który został opracowany w całości przez ten koncern. Dostępne jest wyłącznie z napędem na cztery koła oraz kilkoma jednostkami napędowymi do wyboru. Druga generacja tego modelu weszła do produkcji w 2022 roku.

Oryginalne felgi VW Amarok

Rozmiary, stylistyka i materiał wykonania felg w modelu VW Amarok zależą od jego wersji i przeznaczenia, a także daty produkcji i rynku, na którym pojazd oferowano. W podstawowej odsłonie auto opuszcza linie montażowe na obręczach stalowych 16-calowych. W ofercie są też felgi z aluminium w rozmiarach od 16 do 19 cali.

Jakie felgi pasują do VW Amarok?

Procedura doboru zamienników oryginalnych felg do auta powinna przebiegać zgodnie z wytycznymi producenta samochodu. Zwróćmy uwagę na dopuszczalną średnicę, szerokość oraz głębokość osadzenia obręczy (ET). Istotny jest także rozstaw śrub – od niego zależy, czy felgę da się przykręcić do piasty.

  • Jaka średnica felgi do VW Amarok?

Producent modelu Volkswagen Amarok przewidział opcję montowania w aucie felg o średnicy od 16 do 22 cali.

  • Jaki rozstaw śrub w VW Amarok?

W VW Amarok można instalować felgi z oznaczeniem 5x120. Parametr opisuje liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozlokowane.

  • Jaka szerokość felg w VW Amarok?

Najwęższa felga, w którą można wyposażyć VW Amarok, ma 6,5 cala szerokości. Maksymalna szerokość obręczy wynosi 10 cali.

  • Jakie ET felgi VW Amarok?

Do modelu VW Amarok pasują obręcze o głębokości mocowania w przedziale od ET 30 do ET 60.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Amarok

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Amarok

Osoby jeżdżące autem VW Amarok najczęściej wybierają: