Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Caddy

Sprawdź rozmiar felg do VW Caddy i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Caddy

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Caddy

Volkswagen Caddy jest miejskim autem osobowo-dostawczym. Samochód miał premierę w 1983 roku – w pierwszych wersjach był niewielkim pickupem, blisko spokrewnionym z modelami Golf i Polo. Trzecia generacja (premiera w 2003 roku) należała już do segmentu kombivanów.  Od 2021 roku w sprzedaży jest piąta odsłona modelu. Ten użytkowy pojazd występuje w kilku wersjach nadwozia i wariantach wyposażenia.

Fabryczne felgi VW Caddy

Pierwsza generacja Volkswagena Caddy jeździła na stalowych felgach w rozmiarze 13 cali. W kolejnych odsłonach rozmiar obręczy się zwiększał – np. w trzeciej generacji w ofercie znalazły się obręcze stalowe i aluminiowe o średnicy 15 i 16 cali, a w czwartej i piątej także felgi 17-calowe.

Jakie felgi do VW Caddy?

Felgi powinny pasować do auta pod względem rozmiarowym – to warunek, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i parametry bezpieczeństwa. Przed ich wyborem należy zatem uwzględnić dopuszczalną w danym modelu średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do VW Caddy?

W drugiej wersji Volkswagena Caddy można zamocować felgi stalowe wyłącznie o średnicy 14 cali. Opcją jest także instalacja obręczy aluminiowych w rozmiarze do 16 cali. Do aut trzeciej i czwartej generacji pasują felgi o średnicach od 15 do 18 cali (obręcze stalowe mogą mieć rozmiar 15 lub 16 cali). W piątej odsłonie pojazdu jest opcja montażu obręczy w rozmiarach od 16 do 20 cali.   

  • VW Caddy – rozstaw śrub

Do drugiej odsłony Volkswagena Caddy pasują felgi z rozstawem śrub 4x100. W kolejnych wersjach zastosowanie znajdą obręcze z oznaczeniem 5x112.

  • Jaka jest szerokość felg w VW Caddy?

Zakres dopuszczalnych szerokości obręczy w drugiej wersji VW Caddy wynosi od 5,5 do 7 cali. W autach trzeciej i czwartej generacji najwęższe felgi mogą mieć 6 cali, a najszersze 8,5 cala (w czwartej odsłonie auta fabrycznie mocowano obręcze w dwóch średnicach: 5,5 cala i 6 cali). Do modelu piątej serii można dopasować felgi o szerokościach od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi VW Caddy?

Każda wersja Volkswagena Caddy ma inny zakres parametru ET. W drugiej odsłonie jest to przedział od ET 35 do ET 42, trzeciej – od ET 35 do ET 54, czwartej – od ET 35 do ET 50, a piątej – od ET 35 do ET 51.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Caddy

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Caddy

Rozwiń

Zwiń