Felgi do Opel

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Opel

Pierwszym produktem stworzonym przez założyciela firmy – Adama Opla była maszyna do szycia. Nie dziwi więc fakt, że obecnie marka produkuje samochody szyte na miarę współczesnych kierowców – wymagających i ceniących najwyższy komfort.


Początkowo Opel produkował rowery, a w 1901 roku linię montażową opuścił pierwszy samochód. W tym samym czasie firma wypuściła także motocykl. Przełomowy okazał się „Doktorwagen”, mający premierę osiem lat później. Był to popularny wśród wiejskich lekarzy pojazd o mocy 8 koni mechanicznych i maksymalnej prędkości 45 km/h.

Po Pierwszej Wojnie Światowej przedsiębiorstwo było największym producentem samochodów w Niemczech, do czego przyczyniła się pionierska wówczas praca taśmowa. Auta były stosunkowo tanie, a w dodatku można je było kupić na kredyt.


Opel kojarzony jest nie tylko z samochodami osobowymi, ale i ciężarowymi. Błyskawica w logo ma bliski związek z popularnymi w latach 40. ciężarówkami Opel Blitz, których pełna nazwa, zamieszczona na przedzie pojazdów, układała się właśnie w ten rozsławiony kształt. W kolejnych latach charakterystyczny zygzak zastąpił reprezentujący osobówki sterowiec i do dziś jest symbolem marki.


Obecnie fabryki Opla opuszczają nie tylko popularne modele miejskie, takie jak Astra, Corsa czy Agila, do których pasują felgi w szerokim zakresie rozmiarów. Koncern stawia też na najnowocześniejsze technologie, w tym na auta napędzane elektrycznością o zwiększonym zasięgu. Kierunkiem rozwoju są także pojazdy, które będzie można maksymalnie personalizować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.