Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel

Wybierz parametry swojego Opel i dobierz odpowiednie felgi

Opel

Opel to bardzo popularna, niemiecka firma, produkująca samochody. Na swoim koncie ma wiele udanych i często spotykanych na drogach modeli, takich jak choćby Astra, Corsa, Zaffira czy Insignia. W asortymencie marki dostępne są zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze, a nawet sportowe. Przedsiębiorstwo powstało w 1862 roku, jednak produkcja pierwszego auta wyposażonego w silnik spalinowy ruszyła dopiero w roku 1899. W latach 1929-1931 firma została sprzedana amerykańskiemu gigantowi General Motors. Przetrwała obie wojny światowe, a w roku 2017 wykupiło ją francuskie Groupe PSA. Od stycznia 2021, należy do Stellantis.

Felgi w Oplu

Wybór felgi do Opla nie zawsze należy do prostych zadań. Podobnie, jak przy innych samochodach, tutaj również należy zwrócić uwagę na parametry, takie jak ET, szerokość, średnica czy rozstaw śrub. Szczególnie trzeba uważać na wartość tego ostatniego, ponieważ w niektórych modelach, m.in. Astra czy Vectra, rozstaw śrub może być różny w zależności od generacji auta. Przed zakupem obręczy, warto więc sprawdzić w informacjach od producenta, jakie standardy obowiązują w naszym pojeździe.


Średnica felg w Oplu

Średnica felg w samochodach marki opel wynosi od 13” do 21”. Skrajne wartości są jednak rzadko spotykane, a najczęściej stosowane są obręcze 15”, 16”, 17” oraz 18”. Warto pamiętać, że parametr ten wpływa także na rozmiar opony.


Rozstaw śrub - Opel

W samochodach marki Opel rozstaw śrub występuje w wielu różnych standardach. Wartość ta zależna jest nie tylko od konkretnego modelu, ale również generacji pojazdu. Stosowane są obręcze z rozstawem 4x100, 5x98, 5x105, 5x108, 5x110, 5x114,3, 5x115, 5x118, 5x120, 5x130.


Rozmiary felg w Oplach - szerokość

Szerokość felg wyrażana jest w calach. Felga w Oplu może mieć od 4,5” do 10” szerokości. Podobnie jak w przypadku pozostałych parametrów, zależne jest to od konkretnego modelu samochodu.


Jakie jest ET felg w Oplach?

Głębokość osadzenia felgi w nadkolu oznaczana jest parametrem ET. W samochodach marki Opel stosowane są różne standardy. Najmniejszy z nich wynosi zaledwie 15 mm, natomiast największy aż 66 mm. Niektóre auta mają wartość 0, co oznacza zrównanie płaszczyzny montażowej z osią symetrii felgi.