Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Meriva

Sprawdź rozmiar felg do Opel Meriva i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Meriva

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Meriva

Kompaktowy minivan Opel Meriva pojawił się na rynku w 2002 roku. Druga generacja (Meriva B) była produkowana w latach 2010-2017. To rodzinne auto jest najmniejszym pojazdem tego typu w ofercie niemieckiej marki. Dostępne jest w różnych wersjach silnikowych: benzynowych i diesla, a także kilku wariantach wyposażenia.

Oryginalna felga Opel Meriva

Rozmiary i stylizacja obręczy mocowanych fabrycznie w Oplach Meriva zależały od wersji wyposażeniowej auta. W standardowych modelach były to felgi stalowe o średnicy 15 lub 16 cali. Auto można było też zamówić z obręczami aluminiowymi w rozmiarach 16, 17, a nawet 18 cali.

Jakie felgi do Opla Meriva - średnica, szerokość, ET, rozstaw śrub

W danym modelu auta powinniśmy mocować wyłącznie takie felgi, które mają parametry zgodne ze specyfikacją pojazdu. Chodzi przede wszystkim o dopuszczalną średnicę i szerokość, parametr ET, od którego zależy głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, a także liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Oplu Meriva?

Pierwsza wersja modelu Opel Meriva może być wyposażona w felgi o średnicy od 15 cali do 18. W nowszej odsłonie auta opcją jest także montaż obręczy w rozmiarze 19 cali.

  • Opel Meriva - rozstaw śrub

W pierwszej generacji Opla Meriva stosowano dwie konfiguracje mocowania kół: 4x100 i 5x110. W Oplu Meriva B felgi mocuje się na 5 śrub, a otwory powinny być rozstawione na okręgu o średnicy 110 mm (5x110).

  • Jaka jest szerokość felgi w Oplu Meriva?

Minimalna szerokość felgi w Oplu Meriva A wynosi 5,5 cala, a maksymalna 8 cali. W drugiej generacji auta można zainstalować szersze obręcze - od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Opel Meriva?

Źle dopasowany parametr ET może spowodować ocieranie koła o nadwozie, problemy przy skręcaniu, a także większe zużycie paliwa. W Oplu Meriva pierwszej generacji określony przez producenta zakres tego parametru wynosi od ET 30 do ET 45. W drugiej wersji auta można zamocować obręcze z ET 25-40 mm (np. ET 25, ET 30, ET 35, ET 40).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Meriva

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Meriva

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Opel Meriva najczęściej wybierają: