Felgi do Opel Zafira

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Opel Zafira

Opel Zafira to jeden z najpopularniejszych minivanów w Europie. Produkowany jest przez niemiecką markę Opel, wchodzącą w skład koncernu General Motors. W 2019 roku zadebiutowała czwarta generacja, która jako pierwsza zakwalifikowana została jako duży VAN klasy wyższej.

Pierwszą generację Zafiry stworzono w 1999 roku na bazie Opla Asty G. Promowana jako samochód familijny szybko zyskała przychylność kierowców, zajmując miejsce na podium w rankingu Europejski Samochód Roku 2000. Zafira jest pierwszym siedmiomiejscowym modelem Opla, w którym wprowadzono system Flex 7. Polega on na zastosowaniu trzeciego rzędu siedzeń, które chowają się w podłogę, co gwarantuje dużą przestrzeń bagażową.

Druga generacja pojawiła się na rynku w 2005 roku, oferując zmieniony projekt reflektorów oraz bardziej stonowaną budowę, która zdaniem projektantów lepiej pasowała do rodzinnego charakteru modelu. Część produkcji odbywała się w fabryce w Gliwicach. Dostępna była także wersja sportowa OPC.

Polityka „rodzinnego samochodu” obowiązywała do roku 2012, kiedy na rynek trafiła trzecia generacja Zafiry z dopiskiem „Tourer”, oferując nie tylko duże przestrzenie i wygodny układ, lecz także mocniejsze i dynamiczniejsze jednostki napędowe.

Ten dość masywny samochód, niezależnie od generacji, najlepiej wygląda, kiedy odpowiednio dobierzemy felgi. Opel Zafira A przykładowo może prezentować się bardzo ciekawie nawet ze stalowymi obręczami. Na tym jednak wybór się nie kończy – możesz przebierać w katalogu dostępnych modeli. Niezależnie czy interesują Cię stalowe, czy aluminiowe felgi, Opel Zafira B, C lub nowszy, może się wyróżniać.