Felgi do Opel Adam

Zmień model

Nie znaleziono auta

Podaj

2012 - obecnie (gen. I)

  • Opel Adam Hatchback I 1.2 (51kW) (70 KM)
  • Opel Adam Hatchback I 1.2 ecoFLEX (51kW) (70 KM)
  • Opel Adam Hatchback I S (110kW) (150 KM)
  • Opel Adam Hatchback I 1.4 (64kW) (87 KM)
  • Opel Adam Hatchback I 1.4 ecoFLEX (64kW) (87 KM)
  • Opel Adam Hatchback I 1.4 (74kW) (101 KM)
  • Opel Adam Hatchback I 1.4 ecoFLEX (74kW) (101 KM)

Opel Adam

Opel Adam to jeden z najmniejszych samochodów osobowych z oferty marki. Jego nazwa nawiązuje do samego założyciela przedsiębiorstwa – Adama Opla, któremu nowym modelem chciano złożyć hołd. Choć po 6 latach produkcji (2013-2019) przestał opuszczać fabryki, do czego przyczynić miały się zbyt niskie zyski ze sprzedaży, to wciąż cieszy się dobrą opinią i niemałym zainteresowaniem na rynku wtórnym.

Auto powstało na bazie platformy zaczerpniętej z Corsy, oczywiście odpowiednio skróconej. To, co wyróżniało Adama to jednak nie tylko niewielkie rozmiary, ale i bardzo ciekawa stylistyka retro. Pływający dach, kolorem odróżniający się od reszty karoserii, w połączeniu z wyjątkowymi detalami pozwoliły na osiągnięcie unikatowego efektu wizualnego. Co więcej, nowi posiadacze mieli duże pole do personalizacji samochodu, zwłaszcza jeżeli chodzi o wnętrze. Ciekawostką była możliwość zamontowania podsufitki z motywem chmur, szachownicy, a nawet gwieździstego nieba. Ta ostatnia opcja była dodatkowo podświetlana diodami LED.

Jednym z bardziej interesujących wydarzeń w historii modelu było wypuszczenie na rynek wersji Rocks w 2013 roku. Co prawda wygląd nawiązujący do suva niekoniecznie miał przełożenie na ogólne parametry, ale całość robiła wrażenie. Zwłaszcza duże prześwity zwracały na siebie uwagę. Nowością był także dach – materiałowy i automatycznie składany. W międzyczasie światło dzienne ujrzał także Opel Adam S o bardziej sportowym charakterze, którego benzynowy silnik generował moc 150 KM.

Nieprzeciętny wygląd to charakterystyczna cecha Opla Adama, felgi więc trzeba dopasować do jego indywidualnego charakteru. W tym wypadku sprawdzą się zarówno obręcze kolorowe, jak i oryginalne w formie felgi aluminiowe. Opel Adam na pewno będzie się dzięki nim wyróżniał.