Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Kadett

Sprawdź rozmiar felg do Opel Kadett i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Kadett

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Kadett

Historia modelu Kadett sięga jeszcze okresu przedwojennego. Auto powróciło na rynek w nowej wersji (Kadett A) w 1962 roku, a produkcja zakończyła się w 1994 roku na modelu Kadett E. Konstrukcja należy do segmentu C, czyli niższej klasy średniej. Dostępna była w kilku wersjach nadwozia, m.in. jako sedan, 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz kombi.

Oryginalne felgi Opel Kadett

Rozmiar obręczy instalowanych fabrycznie w Oplach Kadettach zależał od generacji modelu. W ostatnich wersjach tego auta mocowano standardowo felgi o średnicy 13-cali. Były to konstrukcje stalowe.

Jakie obręcze pasują do Opla Kadetta?

Przy wyborze felg zawsze kierujmy się parametrami określonymi przez producenta auta - to gwarancja, że pojazd zachowa odpowiednie właściwości użytkowe. Liczą się nie tylko dopuszczalne średnica i szerokość obręczy, ale też parametr ET oraz liczba i rozmieszczenie śrub.

  • Jaka jest średnica felg do Opla Kadetta?

Do wszystkich wersji Opla Kadetta produkowanych po 1984 roku pasują felgi w podobnym zakresie rozmiarowym. Średnica obręczy może wynosić 14", 15", 16" i 17". Warto pamiętać, że większe felgi wymagają instalacji opon o niższym profilu.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Opel Kadett?

Felgi w Oplu Kadettcie mocuje się do piast za pomocą 4 śrub. Rozmieszczono je na okręgu o średnicy 100 mm. Standard ten oznacza się ciągiem liczb 4x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Oplu Kadettcie?

Najwęższe felgi pasujące do modelu Opel Kadett mogą mieć 5,5 cala szerokości - taka opcja dotyczy wyłącznie konstrukcji o średnicy 14". Im większa średnica obręczy, tym jej szerokość rośnie. Dla felg 16" i 17" wynosi maksymalnie 7,5".

  • Jakie jest ET felg do Opla Kadetta?

ET to atrybut felgi określający głębokość osadzenia jej w nadkolu. Źle dobrany sprawi, że obręcz nie będzie pasować do auta (może np. wystawać poza jego obrys, co jest niezgodne z przepisami). Dla modelu Opel Kadett parametr ten określony jest w przedziale między ET 28 a ET 42 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Kadett

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Opel Kadett najczęściej wybierają: