Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Tigra

Sprawdź rozmiar felg do Opel Tigra i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Tigra

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Tigra

Opel Tigra to pojazd charakterystyczny. Ma kompaktowe wymiary i niskie nadwozie o sportowym charakterze. Pierwsza wersja - produkowana w latach 1994-2000 - to zgrabne coupe. Druga odsłona, która dostępna była w sprzedaży od 2004 do 2009 roku, miała formę 2-drzwiowego kabrioletu.

Oryginalne felgi Opel Tigra

Jakie obręcze instalowano w Tigrze na etapie produkcji? W pierwszej wersji tego modelu standardowo mocowano felgi aluminiowe o średnicy 14". Auta drugiej generacji opuszczały salony na obręczach 15", 16" i 17". Klienci mieli do wyboru konstrukcje stalowe oraz z aluminium w kilku wzorach.

Jakie są rozmiary felgi Opel Tigra: rozstaw śrub, ET, średnica i szerokość

Do danego modelu auta zwykle pasują felgi w kilku wariantach rozmiarowych. Ważne, by obręcz miała odpowiednio dobrany parametr ET, a także właściwą liczbę i rozstaw otworów na śruby.

  • Jaka jest średnica felg do Opla Tigry?

Pierwsze wersje Opla Tigry mogły jeździć na felgach w rozmiarach od 14", 15", 16" i 17". W autach produkowanych w latach 2004-2009 dopuszczalna średnica obręczy wynosi od 15" do 17".

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Opel Tigra?

Niezależnie od wersji, Opel Tigra wyposażony jest w system mocowania kół na 5 śrub. Ich rozstaw wynosi 100 mm - to średnica okręgu, na którym rozmieszczone są otwory w obręczach. Dla wszystkich generacji obowiązuje więc standard 5x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Oplu Tigrze?

W pierwszej generacji Opla Tigry można było zainstalować felgi o szerokości od 5,5" do 7,5". Druga wersja tego modelu może jeździć na obręczach o szerokości od 6" do 7,5". Dopuszczalna szerokość konstrukcji zależy ściśle od jej średnicy.

  • Jakie jest ET felg do Opla Tigry?

ET to czynnik określający, jak głęboko felga osadzona jest w nadkolu. W pierwszych wersjach modelu Opel Tigra wynosił od ET 35 do ET 49 mm oraz od ET 35 do ET 45 mm. W drugiej odsłonie auta określono go na poziomie od ET 35 do ET 43 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Tigra

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Tigra

Osoby jeżdżące autem Opel Tigra najczęściej wybierają: