Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Mokka

Sprawdź rozmiar felg do Opel Mokka i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Mokka

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Mokka

Opel Mokka należy do najmniejszych crossoverów dostępnych na rynku – powstał na bazie modelu Corsa. To zgrabne i ekonomiczne auto świetnie sprawdza się w miejskiej przestrzeni. Jego produkcja rozpoczęła się w 2012 roku. W 2016 roku model poddano gruntownej modernizacji, przemianowując go na Opel Mokka X. Druga generacja auta miała premierę w 2020 roku.

Fabryczne felgi Opel Mokka

Pierwsza generacja Opla Mokka w wersji podstawowej była fabrycznie wyposażona w 16-calowe felgi ze stali. W ofercie producenta znalazły się też obręcze z aluminium w rozmiarze 16, 17, 18 i 19 cali. W nowej odsłonie modelu klienci mają do wyboru obręcze ze stopów lekkich w rozmiarach od 16 do 18 cali.

Obręcze Opel Mokka – rozmiar felg, ET i rozstaw śrub

Samochód powinien być wyposażony w obręcze kół, których wymiary odpowiadają parametrom dopuszczalnym przez producentów auta – tylko wówczas zachowa odpowiednie właściwości użytkowe i będzie się prowadzić bezpiecznie. Chodzi o średnicę, szerokość i głębokość osadzenia felgi (ET), a także liczbę i rozstaw śrub, za pomocą których koło jest przykręcane do piasty.

  • Jaka średnica felg do Opla Mokka?

Do Opla Mokka pierwszej generacji można zainstalować felgi w rozmiarach od 16 cali do 20 cali. Podobnie jest w wersji drugiej auta (do tego wariantu nie pasują obręcze 20-calowe).

  • Opel Mokka – rozstaw śrub

W pierwszej wersji Opla Mokka montaż felg odbywa się na 5 śrub rozstawionych na okręgu 105 mm (5x105). W drugiej odsłonie auta jest 5 puntków montażowowych z rozstawem 108 mm (5x108).

  • Jaka jest szerokość felgi do Opla Mokka?

Najwęższe felgi w obu wersjach Opla Mokka mogą mieć szerokość 6,5 cala. Maksymalna szerokość obręczy w autach generacji pierwszej to 8 cali, w drugiej odsłonie jest to 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Opla Mokka?

Parametr ET dla pierwszej wersji Opla Mokka wynosi od ET 38 do ET 42 (fabryczne felgi miały wyłącznie ET 38). W wersji drugiej zakres ET jest większe – do auta pasują obręcze z oznaczeniami od ET 20 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Mokka

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Mokka

Osoby jeżdżące autem Opel Mokka najczęściej wybierają: