Felgi do Opel Astra

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2009 - 2018 (gen. J)

2004 - 2013 (gen. H)

1998 - 2006 (gen. G)

Nie znaleziono auta

Podaj

Opel Astra

Opel Astra to kompaktowe auto, które niezmiennie święci triumfy od 1991 roku. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu cieszy się zainteresowaniem zarówno na rynku nowych, jak i używanych pojazdów.

Pierwsza generacja, oznaczona literą F, produkowana była do 2002 roku. Nad tym projektem pracowało ok. 8 tysięcy osób, efektem czego było kilka wersji, w tym z nadwoziem typu cabrio. Kolejna generacja (G) ostatni raz zeszła z taśm fabrycznych w 2009 roku. W tylko gliwickiej linii produkcyjnej powstało prawie 250 tys. egzemplarzy.

W 2004 roku przyszła kolej na Astrę III (H), która była produkowana przez dziesięć następnych lat. Kolejne serie Opla Astry (J – od 2009 roku oraz K – od 2015 roku) czerpały z renomy i popularności poprzedników. IV generacja zajęła 3. miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku 2010, a V seria zwyciężyła w tym zestawieniu w 2016 roku.

Ze względu na różnorodność oferowanych nadwozi i serii, dość szeroki jest również wybór, jeżeli chodzi o felgi. Opel Astra J będzie wyglądał inaczej niż wyposażony w te same felgi Opel Astra H. Większość kierowców będzie musiała jednak zadowolić się zamiennikami, bo choć fabryczne felgi Opel Astra 3 ma wyjątkowe, to po kilkunastu latach od premiery stanowią one już nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Dobrze zachowane mogą stanowić powód do dumy, choć za prawdziwy skarb w kolekcji uważany jest wyposażony w oryginalne felgi Opel Astra F z pierwszej linii produkcyjnej z 1991 roku.

Przy starszych modelach sznytu retro dodawać będą stalowe felgi – Opel Astra G jest tego najlepszym przykładem. We współczesnych wydaniach auta, jego nowoczesną sylwetkę doskonale podkreślą aluminiowe felgi. Opel Astra K będzie świetnie się prezentował, jeżeli wyposażymy go w ciekawe obręcze.