Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Astra

Sprawdź rozmiar felg do Opel Astra i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Astra

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Astra

Opel Astra jest bardzo popularnym autem kompaktowym (klasa C), które pojawiło się na ulicach na początku lat 90. Doczekało się sześciu generacji, a każda z nich podbiła serca kierowców. Mówi się, że to najbardziej udany projekt niemieckiej marki. Kiedyś wyposażany był obręcze stalowe, odpowiadające ówczesnym trendom. Dzisiaj zdecydowanie stawia się na lekkie stopy. Jednym z wielu producentów, dostarczających felgi aluminiowe do Opla Astry, jest Borbet.

Opel Astra – rozstaw śrub oraz inne kluczowe atrybuty felg

Każdy, nawet najmniejszy element może wpływać na osiągi samochodu, dlatego producenci dokładają wszelkich starań, aby wszystkie części były ze sobą jak najlepiej zgrane. Tyczy się to też felg, których parametry mogą istotnie przekładać na komfort czy bezpieczeństwo podróżowania.

Jaka jest średnica felg w Oplu Astrze?

W tej gamie samochodów występują zarówno małe felgi 13”, charakterystyczne dla modeli z początku lat 90., jak również zdecydowanie większe, o średnicy 20”. Najczęściej jednak spotyka się w Oplu Astrze felgi 16”, 17” oraz 18”. W tym kontekście ważne jest, że wymiar ten musi być identyczny w przypadku opon i obręczy montowanych w aucie.

Jaki mają rozstaw śrub felgi w Oplu Astrze?

Jest jedna bardzo istotna kwestia, o której powinna wiedzieć każda osoba, w której garażu stoi Opel Astra. Rozstaw śrub dla tego modelu może różnić się w ramach jednej generacji, co nie jest częstą sytuacją na rynku motoryzacyjnym. Występujące w całej gamie wartości to: 4x100, 5x105, 5x110, 5x115, a także 5x108 (auta produkowane w 2022 roku, w tym Sports Tourer). Zapis ten informuje kolejno o liczbie śrub montażowych oraz średnicy okręgu, na którym są one ułożone.

Jaka jest szerokość felg w Oplu Astrze?

Nie można tu mówić o dużej rozpiętości, ponieważ w montowane w Oplu Astrze felgi mogą mieć szerokość od 5 do 8,5 cala – w zależności od generacji, rocznika albo wersji silnikowej. We współcześnie produkowanych samochodach dolny zakres zaczyna się od 6 cali.

Jakie jest ET felg w Oplu Astrze?

Najmniejsze stosowane w gamie ET ma 20 milimetrów, jednak występuje ono rzadko. Podobnie jest z 29 milimetrami. Maksymalne ET, będące na poziomie 49 milimetrów, charakterystyczne jest dla starszych generacji, produkowanych do 2006 roku.

Popularne generacje Opel Astra

Opel
Astra

1993 - 2001

F

Opel
Astra

2001 - 2005

G

Opel
Astra

2009 - 2010

H

Opel
Astra

2009 - 2015

J

Opel
Astra

2015 - 2019

K

Opel
Astra

2019 - 2021

K FL

Opel
Astra

2023 - obecnie

L