Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Vectra

Sprawdź rozmiar felg do Opel Vectra i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Vectra

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Vectra

Początki historii Opla Vectry miały miejsce u schyłku lat 80’ ubiegłego wieku. W 1988 roku zaprezentowana została debiutancka wersja tego pojazdu. Auto doczekało się aż 3 odsłon. Pierwsza generacja produkowana była do 1995 roku, druga w latach 1995-2002, natomiast trzecia w okresie pomiędzy 2002 a 2008 rokiem. Kierowcy mogli wybierać spośród pojazdów o różnych wersjach wyposażenia (w ostatniej generacji były to Elegance, Sport, Cosmo, GTS, OPC), więc każdy mógł znaleźć propozycję pasującą do jego możliwości finansowych.

Felgi w Oplu Vectrze – zwróć uwagę na rozstaw śrub!

Rozstaw śrub w Oplu Vectrze może powodować pewne trudności. Podobnie jak w modelu Astra, także i tutaj w obrębie jednej generacji mogą funkcjonować różne standardy. Dlatego przed zakupem nowych obręczy, koniecznie sprawdź parametry swojego samochodu. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której nowe felgi nie będą pasowały.

Felgi w Oplu Vectrze – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Decydując się na zakup nowych felg, należy sprawdzić kilka ważnych parametrów. Niektóre z nich, jak rozstaw śrub, decydują przede wszystkim o możliwości montażu. Inne, jak średnica lub szerokość, determinują również to, jakie opony będziemy mogli na nie założyć.

Jaka jest średnica felg w Oplu Vectra?

Średnica felg w samochodach Opel Vectra może wynosić od 13 do 19 cali. Najczęściej spotykane są wersje 15, 16 oraz 17-calowe. Warto pamiętać, że wymiar ten determinuje to, jakie ogumienie będziemy mogli założyć na koło.

Opel Vectra – rozstaw śrub

W samochodach Opel Vectra, rozstaw śrub bywa dla kierowców dość kłopotliwy. W użyciu są dwa standardy – 4x100 lub 5x110. Warto jednak zaznaczyć, że w obrębie jednej generacji mogą wystąpić obie wersje. Dlatego przed zakupem felg upewnij się, która opcja została zastosowana w Twoim aucie.

Jaka jest szerokość felg w samochodach Opel Vectra?

Szerokość felg w Oplach Vectra waha się między 5 a 8,5”. Najwęższe obręcze stosowane były w autach pierwszej oraz drugiej generacji.

Jakie jest ET felg w Oplu Vectrze?

ET, czyli wartość określająca głębokość osadzenia felgi w nadkolu może być różna w zależności od wersji auta. W Oplu Vectra może ona wynosić od 35 do 49 mm.

Popularne generacje Opel Vectra

Opel
Vectra

1988 - 1992

A

Opel
Vectra

1995 - 2003

B

Opel
Vectra

2004 - 2008

C

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Vectra

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Vectra

Rozwiń

Zwiń