Felgi do Opel Crossland X

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

2020 - obecnie (gen. I FL)

  • Opel Crossland X Crossover I FL 1.2 (61kW) (83 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I FL 1.2 (81kW) (110 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I FL 1.2 (96kW) (131 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I FL 1.5 Diesel (81kW) (110 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I FL 1.5 Diesel (88kW) (120 KM)

2017 - 2020 (gen. I)

  • Opel Crossland X Crossover I 1.2 LPG (60kW) (82 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I 1.2 (61kW) (83 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I 1.2 (81kW) (110 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I 1.6 CDTI (73kW) (100 KM)
  • Opel Crossland X Crossover I 1.6 CDTI (88kW) (120 KM)

Opel Crossland X

Opel Crossland X to kompaktowy samochód typu SUV, który zastąpił w katalogu marki Opla Merivę. Firma w ramach współpracy z francuskim PSA postanowiła rozszerzyć asortyment samochodów sportowo-miejskich, wypierając powoli tracący na popularności segment minivan. Choć Crossland X ma nieco mniejsze wymiary niż chociażby Opel Mokka X, doskonale sprawdzi się zarówno jako samochód miejski, rodzinny, jak i półterenowy.


Pierwsze koncepcje odnośnie modelu zaczęły pojawiać się w sieci w 2015 roku, choć wtedy głównie mówiono o nim jako nowej generacji Merivy. Na oficjalną zapowiedź trzeba było poczekać jeszcze kilka miesięcy, a pierwsze zdjęcia nowego Crosslanda pojawiły się dopiero w 2017 roku. Niedługo później ruszyła pełna produkcja.


Model ma dzielić segment SUV ze swoim starszym bratem Oplem Mokką X, chociaż w przeciwieństwie do niego ma pełnić funkcję bardziej rodzinną niż lifestylową. Wypełniając lukę po ustępujących z rynku minivanach oferuje dużą przestrzeń bagażnikową do 520 litrów, swobodnie regulowane fotele przednie oraz tylne kanapy i obszerną kabinę do podróżowania w większą liczbę osób. W tym celu do projektu wykorzystano płytę podłogową znaną przede wszystkim z Citroena C3 Picasso, choć technologicznie i wizualnie modelowi zdecydowanie bliżej do innego francuskiego modelu – Peugeota 2008.


Model produkowany jest w fabryce Opla w hiszpańskiej Saragossie. Kokpit i wnętrze modelu inspirowane są piątą generacją Astry oraz Oplem Mokka X. Z wyglądu wpisuje się nową linię stylistyczną dla crossoverów Opla. Posiada opływową sylwetkę oraz wyraziste krawędzie wypustek umieszczonych na masce oraz drzwiach bocznych. Charakterystycznym elementem dla Crossland X jest dwukolorowe malowanie nadwozia, które warto dodatkowo podkreślić wykorzystując kolorowe felgi aluminiowe lub obręcze stalowe z ciekawymi kołpakami.


W ramach współpracy z PSA Opel Crossland X ma bliźniaczy model Citroen C3 Aircross.