Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Signum

Sprawdź rozmiar felg do Opel Signum i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Signum

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Signum

Opel Signum pojawił się na rynku w 2003 roku, choć wersja koncepcyjna auta została zaprezentowana już w 1997 roku, a jego prototyp w roku 2001. Samochód należy do segmentu D, czyli pojazdów klasy średniej – jest bezpośrednim następcą Opla Sigma i poprzednikiem Opla Insignia. W 2005 roku auto przeszło face lifting, a jego produkcja trwała do 2008 roku.

Oryginalne felgi Opel Signum

Producent Opla Signum oferował ten model z felgami w różnych rozmiarach i wariantach stylistycznych. Podstawowa wersja opuszczała salony z obręczami stalowymi o średnicy 16 cali. Lepiej wyposażone modele mogły mieć felgi z aluminium w rozmiarach od 16 cali do 19 cali.

Jakie felgi do Opla Signum: rozstaw śrub, wymiary, ET

Średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub montażowych – przy wyborze zamienników oryginalnych felg do auta zwróćmy uwagę wyłącznie na obręcze, których rozmiar odpowiada parametrom określonym w specyfikacji dla danego modelu samochodu. Tylko wówczas pojazd zachowa odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Jaka jest średnica felgi w Oplu Signum?

Do Opla Signum pasują obręcze o średnicy 16, 17, 18, 19 i 20 cali. W przypadku wyboru felg w większych rozmiarach należy zamocować opony niskoprofilowe.

  • Opel Signum – rozstaw śrub w kołach

Dla Opla Signum rozstaw śrub wynosi 5x100. Parametr określa liczbę otworów montażowych (5) oraz średnicę okręgu, na której są rozmieszczone (100 mm).

  • Jaka jest szerokość felgi dla Opla Signum?

Najwęższa felga, którą można zainstalować w Oplu Signum, ma szerokość 6,5 cala. Najszersza obręcz pasująca do tego modelu może mieć 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felg w Oplu Signum?

Parametr ET, czyli głębokość umiejscowienia felgi w nadkolu, dla Opla Signum został określony w przedziale 31-41 mm. Do auta pasują więc m.in. obręcze z ET 35 i ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Signum

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Signum

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Opel Signum najczęściej wybierają: