Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Insignia

Sprawdź rozmiar felg do Opel Insignia i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Insignia

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Insignia

Opel Insignia to auto klasy średniej, które zadebiutowało w 2008 roku, zastępując Opla Vectrę. Po kilku miesiącach zostało ono okrzyknięte „Europejskim samochodem roku”, a jego popularność przez pierwsze lata była bardzo wysoka. Niemniej druga generacja przyniosła znaczący spadek sprzedaży i pomimo początkowego sukcesu z końcem 2022 roku model został wycofany z produkcji. Tym samym znany sedan (dostępny też w wersji kombi i liftback) ustąpił bardziej kompaktowym konstrukcjom, przede wszystkim dostępnym z silnikiem elektrycznym.

Kto produkuje oryginalne felgi do Opla Insignii?

W samochodach Opel Insignia felgi aluminiowe były na standardowym wyposażeniu, a każdy kolejny lifting przynosił nowe opcje do wyboru. Pośród ich producentów wymienić można takie firmy jak: BBS, Borbet, Ronal czy Autec.

Opel Insignia – felgi i ich kluczowe parametry

Mając w planach zakup nowych obręczy, nie należy skupiać się wyłącznie na aspekcie wizualnym. Kluczowy jest właściwy dobór parametrów, umożliwiający bezpieczny montaż. Co trzeba mieć na uwadze?

Jaka jest średnica felg w Oplu Insignii?

Najmniejszym wariantem są obręcze o średnicy 16 cali, natomiast największym – 21 cali (w I FL Country Tourer). Nie są to jednak najpopularniejsze rozmiary, jakie może mieć na wyposażeniu Opla Insignia. Felgi 17", 18" oraz 19" występują zdecydowanie częściej.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Oplu Insignii?

W samochodach Opel Insignia rozstaw śrub to 5x115 albo 5x120, przy czym mniejszy wymiar zaczęto stosować dopiero w 2017. W tym aucie obręcze montuje się za pomocą pięciu śrub, znajdujących się na okręgu o średnicy 115 lub 120 milimetrów.

Opel Insignia – jaka jest szerokość felg?

Jeżeli w Twoim garażu stoi Opel Insignia, felgi w nim zamontowane są nie węższe niż 6,5 cala i nie szersze niż 10 cali. Największe szerokości występują w przypadku wersji I FL country Tourer produkowanej między 2013 a 2022 rokiem.

Jakie jest ET felg w Oplu Insignii?

Minimalną wartością ET jest 30 (w zakresie 30-49 dla niektórych usportowionych wersji samochodu), a maksymalną 50 milimetrów. Im ta wartość jest większa, tym felgi są bardziej schowane w nadkolu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Insignia

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Insignia

Osoby jeżdżące autem Opel Insignia najczęściej wybierają: