Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Agila

Sprawdź rozmiar felg do Opel Agila i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Agila

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Agila

Opel Agila to miejski samochód kompaktowy produkowany w latach 2000-2014. Jest najmniejszym autem w ofercie niemieckiej marki. Pierwsza generacja modelu miała nadwozie typu mikrovan. Druga odsłona bardziej przypomina hatchback, choć stylistyką nawiązuje do pierwowzoru. Obie wersje dostępne były w trzech wersjach silnikowych: 1.0, 1.2 i 1.3 CDTI.

Oryginalne felgi Opel Agila

Obręcze mocowane fabrycznie w Oplach Agila pierwszej generacji miały średnicę 14 cali. Klienci mieli do wyboru konstrukcje stalowe i ze stopu aluminium w kilku wzorach. Egzemplarze drugiej generacji opuszczały salony na felgach 14 cali, 15 cali lub 16-cali.

Opel Agila - felgi: rozmiar, ET, śruby

Przy wyborze felg do auta kluczowe jest dobranie odpowiedniej średnicy i szerokości. Równie ważne są liczba i rozstaw śrub, a także parametr ET, który określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Tylko konstrukcje zgodne ze specyfikacją producenta pozwolą zachować odpowiednie właściwości użytkowe pojazdu.

  • Jaka jest średnica felg w Opel Agila?

Do wszystkich modeli Opla Agila pasują felgi o średnicy 14”, 15” i 16”. W drugiej wersji tego auta możemy też zainstalować konstrukcje 17”.

  • Opel Agila — rozstaw śrub

Montaż kół w Oplu Agila odbywa się za pomocą 4 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 100 mm, czyli wynosi 4x100 mm. Dotyczy to wszystkich generacji i wariantów tej konstrukcji.

  • Jaka szerokość felg w Opel Agila?

Pierwsza generacja Opla Agila jeździ na felgach o szerokości od 4,5 cala do 7,5 cala. Druga odsłona tego modelu umożliwia montaż konstrukcji o szerokości od 5 cali do 8 cali. Im większa średnica felgi, tym jej szerokość rośnie.

  • Jakie jest ET felgi Opel Agila?

O tym, czy koło nie wystaje poza obrys auta lub nie ociera o nadwozie, decyduje właściwie dobrany parametr ET. Do Opla Agila będą pasować obręcze o od ET 35 do ET 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Agila

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Opel Agila

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Opel Agila najczęściej wybierają: