Pracuj w Oponeo

Felgi do Opel Frontera

Sprawdź rozmiar felg do Opel Frontera i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Opel

Frontera

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Opel Frontera

Opel Frontera to średniej klasy pojazd terenowy, który pojawił się w sprzedaży 1991 roku. Do chwili zakończenia produkcji w 2004 roku niemiecki producent opracował dwie generacje tego modelu (każda z nich doczekała się także liftingu). Konstrukcja była dostępna w wersji 3- i 5-drzwiowej.

Seryjne felgi Opel Frontera

Obręcze OEM, czyli konstrukcje mocowane fabrycznie, w przypadku Opla Frontera różnią się zależności od roku produkcji oraz wersji nadwozia i silnika. W standardzie były felgi aluminiowe o średnicy 15 i 16 cali.

Jakie obręcze do Opel Frontera: średnica, szerokość i inne parametry

Bezpieczna i efektywna jazda autem będzie możliwa tylko wtedy, gdy zamocujemy w nim felgi zgodne z wytycznymi producenta. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Najważniejsze z nich to dopuszczalna średnica i szerokość, liczba i rozstaw śrub oraz parametr ET.

Jaka jest średnica felg dla Opla Frontera?

Do większości wersji Opla Frontera pasują felgi o średnicy od 15 do 18 cali. Niektóre warianty tego modelu pozwalają na montaż wyłącznie obręczy 16-calowych.

  • Liczba i rozstaw śrub: Opel Frontera z mocowaniem 6-śrubowym

W modelu Opel Frontera stosowano wyłącznie mocowanie na 6 śrub. Rozstaw punktów montażowych (średnica okręgu, na którym znajdują się otwory) również jest taki sam dla wszystkich wersji i wynosi 139,7 mm (6x139,7).

  • Jaka jest szerokość felg Opel Frontera?

Jak na terenowy pojazd przystało, w Oplu Frontera instalowane są raczej szerokie koła. Szerokość obręczy powinna wynosić od 7 do 8,5 cala, choć w niektórych wersjach możliwy jest także montaż konstrukcji o szerokości 6 cali.

  • Jakie jest ET felgi dla Opel Frontera?

ET to ważny parametr, który określa głębokość mocowania felgi . Źle dobrany ET może spowodować, że koło będzie wystawać poza obrys auta lub ocierać o nadkole. Dla modelu Opel Frontera ET zostało określone w przedziale od 0 do 38 mm (w niektórych wersjach od 0 do 15 mm).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Opel Frontera

Osoby jeżdżące autem Opel Frontera najczęściej wybierają: