Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW

Wybierz parametry swojego BMW i dobierz odpowiednie felgi

BMW

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

BMW

BMW to niemiecka firma wywodząca się z Bawarii, której początki datuje się na 1916 rok. Przedsiębiorstwo od samego początku inwestuje w rozwój i stawia na innowacje – bezsprzecznie miało duży wkład w rozwój rynku motoryzacyjnego. Dzisiaj marka przez wielu jest uznawana za prestiżową. Słynie głównie z produkcji samochodów rekreacyjno-sportowych, chociaż nie jest to jedyny obszar działalności Bayerische Motoren Werke.

Felgi BMW OEM

Skrótem OEM oznacza się fabrycznie montowane w samochodach, oryginalne felgi. BMW wyposaża wszystkie współcześnie produkowane auta w ogumienie typu Run Flat, do czego musi być również dostosowana budowa obręczy. Te mają dodatkowy garb, który zapobiega zsuwaniu się opony z felgi po utracie powietrza, co umożliwia bezpieczne kontynuowanie jazdy. Taką konstrukcję rozpoznać można po oznaczeniu EH2+.

Wiele znanych i cenionych marek produkuje felgi dla BMW – BBS, Borbet i Ronal to niektóre z nich. Ich wyroby zawsze cechuje najwyższa jakość. W przypadku BMW alufelgi o srebrnym lakierowaniu na pierwszym wyposażeniu są standardem od wielu lat. Czarne felgi do BMW lub w innym kolorze to raczej wyjątki. Ciekawostką jest fakt, że w przyszłości felgi aluminiowe BMW produkowane będą w znacznym stopniu z lekkich stopów pochodzących z recyklingu, przy wykorzystaniu całkowicie zielonej energii. W ten sposób firma chce znacząco zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.

Oryginalne felgi BMW – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Wymiary obręczy montowanych na pierwszym wyposażeniu samochodów nie są przypadkowe. Dostosowuje się je do wymagań konkretnego modelu, tak aby mógł on działać maksymalnie wydajnie. Oto najważniejsze parametry dla felg BMW:

Jaka jest średnica felg w BMW?

Parametr ten jest ścisłe związany z rozmiarem opon, które muszą być idealnie dopasowane do obręczy. Średnica felg w samochodach marki BMW wynosi między 14 (przykładowo BMW Seria 3) a 22 calami (dla m.in. BMW iX). Najpopularniejsze formaty to jednak pośrednie 18” i 19”.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach BMW?

Wartość ta opisuje, ile w danej obręczy stosuje się śrub oraz jaką średnicę ma okręg, na którym są one ułożone. Podaje się ją w milimetrach. Charakterystyczny rozstaw śrub BMW: 5x112 i 5x120. W przypadku najmniejszych obręczy stosuje się 4x100.

Jaka jest szerokość felg BMW?

Szerokość felg aluminiowych BMW, jak również stalowych, jest bardzo zróżnicowana i wynosi od 5 do 11,5 cala. W tym przypadku wyznacza się dopuszczalne zakresy dla wybranych szerokości opon.

Jakie jest ET felgi w BMW?

W zależności od modelu i generacji samochodu ET felgi montowanej w BMW może wynosić od 6 do 57 milimetrów. To wartości, które decydują o tym, jak głęboko obręcz jest osadzona w nadkolu. Jedno z najniższych ET spotkać można w BMW M6, a największe w BMW Serii 1.