Menu

Felgi do BMW

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

BMW

Choć BMW kojarzy się głównie z luksusowymi autami, to początków ponad stuletniej historii marki należy upatrywać w przemyśle lotniczym. Dziś koncern Bayerische Motoren Werke produkuje wysokiej klasy auta, motocykle, bolidy oraz… rowery. Bawarskie silniki stosuje się również w dużych maszynach rolniczych.


Pierwszy zaprojektowany przez niemieckie zakłady samochód seryjny – BMW 3/20 PS AM1 zjechał z linii produkcyjnej w 1932 roku i było mu daleko od dzisiejszych rozwiązań. Wyposażony był w czterocylindrowy silnik i rozwijał maksymalną prędkość 80 km/h. Dla porównania: siódma generacja modelu M5 z 2017 roku rozpędza się do 100 km/h w 3,9 sekundy, a pod maską ma silnik o mocy 600 koni mechanicznych.


Mottem marki jest „Radość z jazdy”, dlatego koncern stawia nie tylko na bezpieczeństwo i jakość w najnowocześniejszym wydaniu, ale także na komfort oraz estetykę. Samochody BMW należą najlepiej rozpoznawalnych na świecie. Przyczynił się do tego charakterystyczny grill w kształcie nerek, który od ponad 80 lat wyróżnia tę niemiecką markę. Projektanci z dużą dbałością podchodzą do kwestii wyglądu nowych modeli, które łączą w sobie elegancję i sportowy sznyt – co również podkreślają felgi.


Mówi się, że logo marki przedstawia śmigło, nawiązujące do początkowej działalności koncernu. Jednak prace historyków udowodniły, że nie należy dopatrywać się tu głębszej ideologii. Okrąg z wpisaną nazwą zaczerpnięty został od protoplasty grupy – firmy RAPP Motorenwerke, a biało-niebieska szachownica to znany symbol Bawarii.