Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW M2

Sprawdź rozmiar felg do BMW M2 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

M2

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW M2

BMW M2 ma podwyższone parametry w stosunku do podstawowej serii aut sportowych z oznaczeniem 2 oferowanej przez niemiecki koncern. Auto zaprezentowane w 2016 roku (oznaczenie F87) miało aerodynamiczne nadwozie typu coupe, 3-litrowy silnik o mocy 370 koni mechanicznych oraz usprawnione układy kierowania, zawieszenia i hamowania. W 2023 roku w produkcji pojawiła się druga odsłona modelu (G87).

Oryginalne felgi BMW M2

Opuszczając salony sprzedaży, egzemplarze BMW M2 pierwszej generacji standardowo wyposażano w felgi aluminiowe o średnicy 19 cali. W ofercie producenta znalazły się też obręcze 20-calowe. Stosowano komplety mieszane – o różnej szerokości z przodu i z tyłu (9 i 10 cali).

Jakie felgi do BMW M2?

Samochód zachowa odpowiednie właściwości jezdne tylko wówczas, gdy rozmiary obręczy kół będą zgodne z wytycznymi producenta. Najważniejsze są: średnica, szerokość oraz głębokość osadzenia (ET). Należy też zwrócić uwagę na rozstaw śrub, by obręcz pasowała do piasty.

  • Jaka średnica felg do BMW M2?

W pierwszej wersji BMW M2 (F22) można zamocować obręcze o średnicach 17, 18, 19 i 20 cali. Do drugiej odsłony auta pasują felgi w rozmiarach od 18 do 20 cali.

  • BMW M2 – rozstaw śrub

W BMW M2 felgi przykręcane są do piast na 5 śrub. Ich rozstaw to 5x120 – dotyczy to obu wersji auta.

  • Jaka szerokość felg w BMW M2?

W BMW M2 pierwszej generacji (F22) szerokość felg może wynosić od 7 cali do 9 cali. Oryginalnie w autach stosowano komplety mieszane – o różnej szerokości z przodu i z tyłu. W drugiej odsłonie tego modelu (G87) szerokość obręczy wynosi od 7,5 cala do 10 cali – zawsze są to komplety mieszane.

  • Jakie ET felgi BMW M2?

W BMW M2 pierwszej generacji (F22) można montować obręcze o głębokości osadzenia od ET 35 do ET 42, a w drugiej wersji auta (G87) – od ET 30 do ET 40.

Osoby jeżdżące autem BMW M2 najczęściej wybierają: