Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW Seria 3

Sprawdź rozmiar felg do BMW Seria 3 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

Seria 3

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW Seria 3

BMW serii 3 to linia popularnych samochodów klasy średniej, produkowana nieprzerwanie od 1975 roku. Przez ten czas doczekała się wielu generacji oraz licznych nagród dla najlepszych modeli. Od samego początku wyróżniała się stylistyką, a ta z latami ewoluowała, zmierzając w kierunku łagodnych linii. Charakterystyczne proporcje to ścięty tył oraz nisko osadzona, wydłużona maska. W przypadku samochodów BMW serii 3 felgi są istotnym elementem wyposażenia, również ze względów estetycznych. Kiedyś montowane w nich były obręcze stalowe, a dzisiaj stawia się na bardziej finezyjne propozycje z lekkich stopów.

BMW 3 – felgi na pierwszym wyposażeniu

W przypadku oryginalnych felg do BMW 3 są one dostosowane do ogumienia typu Run Flat, które jest montowane we wszystkich produkowanych współcześnie modelach. Oznacza to, że mają dodatkowy garb, zapobiegający zsunięciu się opony po utracie ciśnienia. To kluczowe, jeżeli jazda ma być bezpiecznie kontynuowana. Co więcej, w wielu wersjach silnikowych BMW Serii 3 felgi różnią się szerokością na przedniej i tylnej osi – tył jest szerszy, co wpływa na polepszenie przyczepności. Przez lata niemiecka marka współpracowała z wieloma producentami obręczy, takimi jak Borbet, Ronal czy BBS, którzy znani są z wysokiej jakości wyrobów.

Oryginalne felgi BMW 3 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Każdy element samochodu projektowany jest pod kątem wydajności. Nie inaczej jest w przypadku obręczy, których parametry czy wymiary w żadnym razie nie są przypadkowe.

Jaka jest średnica felg w BMW 3?

To niezwykle ważny parametr, którego znajomość jest niezbędna przy wymianie ogumienia. W przypadku opony i obręczy musi być on jednakowy. Montowane w poszczególnych modelach BMW Serii 3 felgi mają średnice od 14 do 20 cali, przeważnie jest to jednak 16”, 17” i 18”.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach BMW serii 3?

Do najczęściej występujących rozstawów śrub w tej linii aut zaliczymy: 4x100, 5x112 oraz 5x120. Podane wartości wyrażają liczbę śrub używanych do montażu, a także średnicę okręgu, na których są one ułożone.

Jaka jest szerokość felg w BMW Serii 3?

Można mówić tutaj o bardzo dużej rozpiętości, ponieważ szerokość obręczy dla Serii 3 wynosi od 5,50 do 10 cali. Z tymi najmniejszymi ma się do czynienia w klasycznym BMW E30.

Jakie jest ET felg w BMW 3?

Parametr ten decyduje o tym, jak głęboko obręcz osadzona jest w nadkolu, czyli jak mocno wystaje lub nie. W zależności o modelu i wersji silnikowej felgi w BMW 3 mają ET od 12 do 47 milimetrów. Górny zakres występuje m.in. w BMW F30 i F31. Mniejsze wartości są charakterystyczne dla aut produkowanych jeszcze w latach 70. oraz 80.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW Seria 3

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW Seria 3

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem BMW Seria 3 najczęściej wybierają: