Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW M6

Sprawdź rozmiar felg do BMW M6 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

M6

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW M6

BMW M6 to luksusowe coupe – sportowa odmiana produkowanej przez niemiecki koncern limuzyny serii 6. Samochód wyróżnia się stylową sylwetką, bogatym wyposażeniem i mocnymi jednostkami napędowymi. Pierwsza generacja auta była produkowana w latach 1983-1989. Kolejną odsłonę tego modelu zaprezentowano 16 lat później, a w 2012 roku pojawiła się jego trzecia generacja.

Fabryczne felgi BMW M6

Jak na sportowe auto przystało, BMW M6 wyposażone jest fabrycznie w duże obręcze i niskoprofilowe opony. W tym modelu standardem są felgi o średnicy 19 cali lub 20 cali. Są one wykonywane są z lekkich stopów i dostępne w kilku różnych wzorach i stylach wykończenia.

Felgi M6: średnica, szerokość i inne parametry

Przy wyborze zamienników oryginalnych felg należy kierować się wymiarami określonymi w świadectwie homologacji. Ważne są nie tylko dopuszczalne średnica i szerokość obręczy, ale też liczba i rozmiar śrub oraz parametr ET.

  • Jaka jest średnica felg BMW M6?

Producent BMW M6 dopuszcza montaż w tym modelu felg o średnicy od 18 do 20 cali. W niektórych wariantach minimalny rozmiar wynosi 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w BMW M6?

Rozstaw śrub w BMW M6 to 5x120. Pasują więc tylko obręcze z 5 otworami na śruby. Punkty montażowe rozmieszczono na okręgu o średnicy 120 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi BMW M6?

Szerokość felg w BMW M6 może być różna. Inżynierowie przewidzieli opcje mocowania obręczy o szerokości od 8 lub 8,5 cala w felgach o średnicy 18 i 19 cali. W największych felgach może ona wynosić maksymalnie 11 cali.

  • Jakie jest ET felg w BMW M6?

ET to parametr, od którego zależy głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Dla niektórych modeli BMW M6 został on określony w przedziale ET 12 – ET 20 mm, dla innych wynosi ET 17 – ET 33 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW M6

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW M6

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem BMW M6 najczęściej wybierają: