Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW Seria 1

Sprawdź rozmiar felg do BMW Seria 1 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

Seria 1

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW Seria 1

BMW serii 1 to najmniejsze auto w ofercie niemieckiego producenta (klasa C) i jeden najlepiej sprzedających się samochodów tej marki. Zaliczany do klasy premium pojazd miał swoją premierę w 2004 roku. Pierwsza wersja otrzymała oznaczenia E81 i E87. Druga (F20/F21) pojawiła się na rynku w 2011 roku, a trzecia (F40) zadebiutowała w roku 2019.

Fabryczne felgi BMW seria 1

Obręcze instalowane w BMW 1 na etapie produkcji występowały w wersji stalowej i aluminiowej. Standardem były felgi 16-calowe, choć w ofercie producenta można też znaleźć obręcze w większych rozmiarach, które dostępne są w kilku wzorach i stylach wykończenia.

Jakie rozmiary, śruby i ET felgi BMW 1?

Szerokość i średnica felgi, którą chcemy zamocować w aucie, powinny być zgodne ze specyfikacją danego modelu - producenci zwykle dopuszczają możliwość instalacji obręczy w różnych wariantach rozmiarowych. Przy wyborze felgi należy też zwrócić uwagę na parametr ET (od którego zależy głębokość mocowania koła), a także liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg BMW 1?

Pierwszą (E87/81) i drugą (F20/21) generację BMW 1 przystosowano do mocowania felg o średnicy od 16 do 19 cali. Do trzeciej wersji (F40) pasują także obręcze w rozmiarze 20 cali.

  • BMW seria 1: rozstaw śrub

Wszystkie modele BMW 1 mają mocowania na 5 śrub. W dwóch pierwszych wersjach rozstaw wynosi 5x120 mm, natomiast w generacji F40 szukajmy obręczy z oznaczeniem 5x112 mm.

  • BMW 1 - jaka szerokość felgi?

W przypadku pierwszej odsłony BMW 1 producent przewidział możliwość mocowania felg o szerokości od 6 cali do 8,5 cala. W dwóch nowszych generacjach szerokość obręczy powinna być większa - wynosi od 6,5 cala do 9 cali.

  • Jakie jest ET felg do BMW 1?

Parametr ET pozwala określić głębokość umiejscowienia płaszczyzny montażowej koła w stosunku do środka symetrii obręczy. Może być dodatni, ujemny lub zerowy. Dla pierwszej, drugiej i trzeciej generacji BMW 1 został określony odpowiednio w przedziałach: od ET 30 do ET49; od ET 20 do ET 52 i od ET 27 do ET 57 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW Seria 1

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW Seria 1

Osoby jeżdżące autem BMW Seria 1 najczęściej wybierają: