Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW Seria 4

Sprawdź rozmiar felg do BMW Seria 4 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

Seria 4

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW Seria 4

BMW serii 4 to sportowe coupe klasy średniej (dostępne także jako kabriolet). Auto ma wiele cech wspólnych z serią 3. Pierwsza generacja tego modelu (oznaczenie F32) weszła do produkcji w 2013 roku, a cztery lata później przeszła modernizację. W 2020 roku premierę miała druga odsłona tego pojazdu (oznaczenie G22). Niemiecki producent oferuje w ramach tej serii także topową odmianę auta o nazwie Audi M4 oraz wersję 4-drzwiową BMW 4 Gran Coupe.

Oryginalne felgi BMW 4

Egzemplarze pierwszej generacji BMW 4 (F32) standardowo zjeżdżały z linii montażowych na felgach aluminiowych o średnicy 17 cali. Obręcze 18-, 19-, 20- dostępne były w wyższych wersjach wyposażeniowych. Druga odsłona pojazdu ma 18-calowe felgi w standardzie. Opcją są felgi 19- i 20-calowe.

Jakie felgi pasują do BMW 4?

Auto będzie prowadzić się wygodnie i bezpiecznie tylko wówczas, gdy zostanie wyposażone w obręcze kół, których parametry są zgodne z wymogami producenta pojazdu. Przy ich wyborze trzeba wziąć pod uwagę średnicę i szerokość, głębokość osadzenia (ET) – w większości aut dopuszcza się wybór rozmiarów w pewnym zakresie. Niezmienne pozostają liczba i układ otworów montażowych, które powinny być zgodne z rozstawem śrub w piastach.

  • Jaka jest średnica felgi BMW 4?

Obie wersje BMW 4 (F32 i G22) mogą jeździć na felgach w rozmiarach od 17 do 20 cali. Warto pamiętać, że im większa jest średnica obręczy, tym profil opony powinien być niższy.

  • Jaki rozstaw śrub do BMW 4?

Do BMW 4 z oznaczeniem F32 pasują obręcze z rozstawem śrub 5x120. W wersji G22 zastosowano układ 5x112.

  • Jaka szerokość felg do BMW 4?

Minimalna szerokość felg w obu odsłonach BMW 4 wynosi 7,5 cala. Szerokość maksymalna w wersji F32 to 9,5 cala, a G22 – 9 cali. W tym modelu stosuje się komplety mieszane – o różnej szerokości z przodu i z tyłu.

  • Jakie jest ET felgi BMW 4?

W BMW 4 z oznaczeniem F32 dopuszczalna głębokość osadzenia obręczy obejmuje zakres od ET 20 do ET 45. W odsłonie z symbolem G22 jest to przedział od ET 20 do ET 35.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW Seria 4

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW Seria 4

Osoby jeżdżące autem BMW Seria 4 najczęściej wybierają: