Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW Seria 5

Sprawdź rozmiar felg do BMW Seria 5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

Seria 5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW Seria 5

BMW Serii 5 to linia samochodów z tzw. średniej klasy wyższej, określanej jako executive cars. Od samego początku zamysłem projektantów było stworzenie gamy pojazdów, które będą kojarzyły się nie tylko z wygodą, ale przede wszystkim z luksusem. Jej historia zaczyna się na początku lat 70., kiedy na rynku pojawił się kultowy sedan E12. Do dziś cieszy się on popularnością na rynku wtórnym i jest szczególnie pożądany przez kolekcjonerów klasycznych pojazdów.

Oryginalne felgi BMW 5

W starszych modelach BMW serii 5 felgi przyciągają unikalnym wyglądem, oddającym estetykę dawnych lat. Dzisiaj stawia się na nowocześniejsze projekty, wykonywane z lekkich stopów, które podkreślają złagodzone linie nadwozia. Współcześnie wszystkie obręcze montowane na pierwszym wyposażeniu oznaczone są symbolem EH2+. Oznacza to, że dostosowane są użytkowania z ogumieniem typu Run Flat – ich konstrukcja zapobiega zsunięciu się opon po utracie powietrza. Borbet, BBS czy Ronal to tylko niektóre marki, produkujące obręcze dedykowane do tej gamy.

Oryginalne felgi do BMW Serii 5 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Wszystkie wymiary i parametry obręczy montowanych na pierwszym wyposażeniu są dokładnie przemyślane i idealnie dopasowane do danego pojazdu, dzięki czemu wspierają jego osiągi. Dlatego podczas poszukiwań nowych felg do BMW 5 warto mieć na uwadze zalecenia producenta auta.

Jaka jest średnica felg w BMW 5?

W tej gamie samochodów montuje się obręcze o średnicach od 15 do 21 cali, z przewagą większych rozmiarów, takich jak 18”, 19” czy .20”. 15-calowe felgi występowały oryginalnie jedynie w wariancie E34, produkowanym na przełomie lat 80. i 90.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach BMW 5?

W tej gamie pojazdów obręcze montowane są za pomocą 5 śrub, które opisane są na okręgu o średnicy 120 lub 112 milimetrów. Wartość ta dla BMW 5 wynosi więc 5x120 lub 5x112 w zależności od modelu, rocznika czy wersji silnikowej.

Jaka jest szerokość felg w BMW Serii 5?

Wynosi ona od 7,5 do 10 cali. Co istotne, w wielu wersjach silnikowych BMW 5 felgi na przedniej i tylnej osi mają różne szerokości, gdzie tył jest szerszy. Takie rozwiązanie ma wpływać na poprawę przyczepności.

Jakie jest ET felg w BMW 5?

Wynosi ono nie mniej niż 10 milimetrów, które stosowane było przede wszystkim w autach produkowanych między 2003 a 2010 rokiem, w tym oznaczonych symbolami E60 i E61. Najwyższa wartość w BMW 5 to ET45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW Seria 5

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW Seria 5

Osoby jeżdżące autem BMW Seria 5 najczęściej wybierają: