Pracuj w Oponeo

Felgi do BMW Z3

Sprawdź rozmiar felg do BMW Z3 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

BMW

Z3

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

BMW Z3

Kompaktowe wymiary, dynamiczna linia nadwozia, świetne właściwości jezdne i komfortowe wnętrze. BMW Z3 to sportowe auto z nadwoziem typu roadster lub shooting brake, które było produkowane w latach 1995-2002. Pojazd dostępny był w różnych wersjach silnikowych – wśród nich znalazły się jednostki dysponujące mocą 321 KM. W 1999 roku model przeszedł face lifting.

BMW Z3 – felgi oryginalne

Obręcze fabrycznie instalowane w BMW Z3 występowały w rozmiarach od 15 do 17 cali. Standardowo były to felgi aluminiowe. Wzór i styl wykończenia zależał od wersji, daty produkcji oraz wyboru klienta.

Jakie są parametry felgi BMW Z3?

Średnica, szerokość, parametr ET oraz rozstaw śrub w feldze powinny być zgodne z wymaganiami producenta auta, by układ jezdny działał prawidłowo, a auto prowadziło się bezpiecznie. Konstruktorzy zwykle dopuszczają możliwość mocowania obręczy w kilku wariantach rozmiarowych.

  • Jaka jest średnica felgi w BMW Z3?

Projektanci BMW Z3 przewidzieli możliwość mocowania w pojeździe felg o średnicy od 15 do 19 cali. Większy rozmiar felgi wymaga wyboru opon o niższym profilu.

  • BMW Z3 – rozstaw śrub

Koła w BMW Z3 są mocowane za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 120 mm (5x120).

  • Jaka szerokość felgi do BMW Z3?

Do BMW Z3 pasują felgi o szerokościach od 7 cali do 9,5 cali. Auto może jeździć na kompletach mieszanych (różna szerokość obręczy z przodu i z tyłu).

  • Jakie ET felgi do BMW Z3?

Głębokość osadzenia obręczy w nadkolu jest wyrażana za pomocą parametru ET. W BMW Z3 został on określony w przedziale od ET 29 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do BMW Z3

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do BMW Z3

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem BMW Z3 najczęściej wybierają: