Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi

Wybierz parametry swojego Audi i dobierz odpowiednie felgi

Audi

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Audi

Audi to popularna firma zajmująca się produkcją samochodów. Powstała w 1909 roku, a ponad 100 lat obecności na rynku motoryzacyjnym odzwierciedla szybkie dostosowywanie się do nowych trendów. Marka jest jedną z najbardziej znanych w segmencie premium, z tego względu każdy element w jej pojazdach musi prezentować najwyższy poziom. Dotyczy to również kół. Dlatego fabrycznie stosowane felgi w Audi mają różne parametry, dostosowane do konkretnych pojazdów.

Jakie marki produkują felgi dla Audi?

Produkcją felg specjalnie dla Audi zajmują się znane i cenione przez kierowców na całym świecie marki. Obecnie w samochodach tego niemieckiego producenta można spotkać się z obręczami firm takich jak: Ronal, BBS czy OZ. Występują one w różnych wariantach – niektóre eleganckie, inne o sportowym charakterze. Dawniej jednym z najpopularniejszych modeli był AVUS. Montowany był w różnych wersjach aut, co jest dość rzadkim zjawiskiem, a dodatkowo nie było możliwości, aby kupić go w inny sposób.

Oryginalne felgi do Audi – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Podczas wymiany felgi, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, mających decydujące znaczenie przy montażu. Modele o źle dobranych parametrach nie będą pasowały do konkretnego auta, dlatego przed zakupem warto poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z danymi dotyczącymi felg do wybranego modelu Audi.

Jaka jest średnica felg w Audi?

Montowane w Audi felgi mają od 14” do 23” średnicy. Jest to zależne od konkretnego modelu. Najczęściej spotykane rozmiary to 16, 17, 18 oraz 19”.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach do Audi?

Rozstaw śrub to parametr decydujący o tym, czy dana felga będzie pasowała do tarczy w konkretnym modelu pojazdu. Najczęściej widywane są felgi Audi 5x112, 5x100 oraz 5x120, jednak spotkać można też inne wersje, np. 4x100 czy 4x108.

Jaka jest szerokość felg w samochodach Audi?

Istotny parametr stanowi również szerokość felgi. Audi zazwyczaj stosuje modele w rozmiarach od 4,5 do 11”. Zależnie od tej wartości, określana jest również wielkość ogumienia.

Jakie jest ET felg w Audi?

ET to cecha, której wartość określa to, jak głęboko w nadkolu umieszczona została felga. W autach marki Audi może ona wynosić od 13 do 55 mm.