Felgi do Audi

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Audi

Audi to jeden z największych na świecie producentów samochodów klasy premium. Ambicją marki jest połączenie technicznej doskonałości z elegancją i prestiżem. Filozofię firmy wyraża motto „Przewaga dzięki technice”.


Niemiecki producent to firma z bogatymi tradycjami. Historia przedsiębiorstwa sięga początków XX wieku. August Horch założył ją w Zwickau w 1909 roku. Rozpoznawalna na całym świecie nazwa marki to łacińskie tłumaczenie nazwiska jej założyciela, które po niemiecku oznacza "słuchaj".


Charakterystyczne logo marki – cztery połączone okręgi, także ma swoją ciekawą historię. Stworzono je na pamiątkę wydarzenia z 1932 roku, kiedy to Audi wraz z trzema innymi koncernami motoryzacyjnymi (DKW, Horch, Wanderer) weszło w skład spółki Auto Union. Fuzja czterech firm okazała się milowym krokiem dla niemieckiego producenta.


Od 1964 Audi należy do koncernu Volkswagen. W 1968 rozpoczęto produkcję pierwszego słynnego modelu – Audi 100. „Setka” zapoczątkowała tradycję oznaczania poszczególnych modeli liczbą, które symbolizowały moc silnika wyrażoną w koniach mechanicznych.


Znakiem rozpoznawczym aut niemieckiego producenta jest technologia Quattro, czyli napędu na cztery koła, który od lat 80. stosowany jest w samochodach Audi. Początkowo montowano go głównie w autach o sportowym zacięciu, jednak z czasem w system quattro zaczęto wyposażać również limuzyny.


Obecnie samochody Audi produkuje się niemal na całym świecie: w Niemczech, Belgii, Brazylii, Chinach, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Malezji, Słowacji oraz na Węgrzech. Najpopularniejsze powstające w tych fabrykach modele to: Audi A3, S3,RS3, Audi A4, Allroad Quattro, S4, RS4, Audi A5, S5, RS5, Audi A6, S6, RS6, Audi A6 Allroad Quattro, Audi Q7, Audi TT, Audi R8.


Felgi dla samochodów Audi dostępne są w wielu wariantach aluminiowych oraz stalowych. Od eleganckich obręczy charakterystycznych dla aut luksusowych, przez alufelgi o unikatowym kształcie i kolorze, po niezwykle popularne wersje sportowe, podkreślające dynamicznych charakter aut niemieckiego producenta.