Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi A1

Sprawdź rozmiar felg do Audi A1 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

A1

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi A1

Audi A1 jest niedużym miejskim autem (segment B) klasy premium. Ten najmniejszy w ofercie niemieckiej marki model jest w produkcji od 2010 roku, a jego kolejna wersja pojawiła w roku 2018. Pierwsza generacja (8X) dostępna była jako 3- i 5-drzwiowy hatchback, druga (GB) - ze względu na większe rozmiary - dostępna jest wyłącznie w odsłonie 5-drzwiowej.

Oryginalne felgi Audi A1

Pierwsza generacja Audi A1 była oferowana z felgami stalowymi 15-calowymi oraz obręczami z aluminium w rozmiarach 15, 16, 17 i 18 cali. Egzemplarze drugiej odsłony tego modelu mogą być wyposażone w felgi aluminiowe w różnych wzorach o średnicy od 17 do 18 cali.

Audi A1 - felgi i ich parametry

Średnica, szerokość, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub - przy wyborze zamienników oryginalnych felg do auta koniecznie weźmy pod uwagę te parametry. Powinny być zgodne ze specyfikacją danego modelu samochodu, by pojazd zachował odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka średnica felg do Audi A1?

W wersji Audi A1 z oznaczeniem 8X można mocować obręcze o średnicach od 15 do 18 cali. W kolejnej generacji tego modelu (GB) przewidziano opcję instalacji felg w rozmiarach od 16 do 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Audi A1?

Obie odsłony modelu Audi A1 (8X i GB) mają taki sam rozstaw śrub, który wynosi 5x112. Określa on liczbę elementów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozlokowane.

  • Jaka szerokość felg do Audi A1?

W Audi A1 pierwszej (8X) i drugiej (GB) generacji można mocować obręcze o dopuszczalnej szerokości od 6 cali do 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi w Audi A1?

Parametr określający głębokość osadzenia obręczy dla pierwszej generacji modelu A1 (8X) został wyznaczony w zakresie od ET 27 do ET 40. W drugiej wersji auta (GB) jest to przedział od ET 32 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi A1

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi A1