Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi Q5

Sprawdź rozmiar felg do Audi Q5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

Q5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi Q5

Audi Q5 to średnich rozmiarów SUV klasy premium (segment D), który pojawił sie na rynku w 2008 roku (face lifting w 2012 roku). Druga generacja tego pojazdu jest produkowana od 2017 roku (modernizacja w 2020 roku). Auto dostępne jest z napędem na przód oraz quattro, w kilku wariantach silnikowych oraz różnych wersjach wyposażenia.

Audi Q5 - felgi OEM

Fabryczne obręcze do Audi Q5 występowały wyłącznie w wersji z aluminium. Ich rozmiary i stylistyka mogą się różnić w zależności od wariantu wyposażenia. W ofercie producenta znalazły się felgi o średnicy od 17 do 20 cali.

Felgi do Audi Q5: średnica, szerokość, śruby, parametr ET

Średnicę i szerokość felgi należy dobierać zgodnie ze specyfikacją producenta auta - konstruktorzy zwykle przewidują opcję montażu obręczy w kilku wariantach rozmiarowych. Podobnie jest z parametrem ET, który decyduje o głębokości osadzenia felgi w nadkolu. Niezmienna jest liczba i rozstaw otworów montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi Audi Q5?

W obu generacjach Audi Q5 można zamocować felgi o średnicy od 17 do 22 cali. Warto pamiętać, że większe obręcze wymagają instalacji opon o niższym, czyli bardziej sportowym profilu.

  • Rozstaw śrub Audi Q5

Piasty w kołach Audi Q5 wyposażone są w mocowania na 5 śrub, które rozstawiono na okręgu o średnicy 112 mm (5x112). Otwory montażowe w obręczach powinny odpowiadać tym parametrom.

  • Jaka jest szerokość felgi w Audi Q5?

Najwęższe felgi, które będą pasować do Audi Q5, mają szerokość 7 cali. W aucie można też instalować szersze obręcze - maksimum w przypadku modelu pierwszej generacji wynosi 10 cali, a drugiej - 10,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Audi Q5?

Dopuszczalny zakres parametru ET dla felg pasujących do pierwszej generacji Audi Q5 wynosi 20-40 mm. W autach nowszych jest to 17-55 mm. Do obu wersji auta będą więc pasować m.in. obręcze z ET 20, ET 25, ET 30, ET 35 i ET 40.