Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi TT

Sprawdź rozmiar felg do Audi TT i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

TT

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi TT

Oryginalna linia nadwozia, sportowy charakter i dobre osiągi – to cechy charakterystyczne kompaktowego i wielokrotnie nagradzanego Audi TT. Inspiracją dla tego samochodu były niemieckie coupe z lat 50. i 60. Auto miało swoją premierę w 1998 – do tej pory pojawiły się trzy generacje tego modelu (8N, 8J i 8S).

Audi TT – felgi OEM

W pierwszej wersji Audi TT (8N) instalowano fabrycznie obręcze aluminiowe w rozmiarach 16 i 17 cali. W drugiej odsłonie (8J) do wyboru były felgi w rozmiarach od 16 do 19 cali. Trzecia generacja (8S) może być wyposażona w obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali.

Jakie parametry felgi Audi TT?

Rozmiary felg, które chcemy zamocować do auta, powinien być zgodny ze specyfikacją producenta samochodu. Projektanci przewidują zwykle możliwość instalowania obręczy w kilku wariantach, jeśli chodzi o średnicę, szerokość i parametr ET. Niezmienne pozostają liczba i rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Audi TT?

W pierwszej wersji Audi TT (8N) można zamocować felgi o średnicy od 16 do 19 cali. Do egzemplarzy drugiej generacji (8J) pasują obręcze w rozmiarach od 16 do 20 cali. W trzeciej odsłonie modelu (8S) jest możliwość instalacji obręczy 17-, 18-, 19- i 20-calowych.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Audi TT?

W Audi TT pierwszej generacji (8N) montaż kół odbywa się za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 100 mm (5x100). W wersji drugiej (8J) i trzeciej (8S) felgi powinny mieć oznaczenie 5x112.

  • Jaka jest szerokość felg w Audi TT?

Minimalna szerokość obręczy w pierwszej odsłonie Audi TT (8N) wynosi 6,5 cala, a maksymalna 8,5 cala. W wersji drugiej (8J) i trzeciej (8S) najwęższe obręcze mogą mieć 7 cali, a najszersze 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felg w Audi TT?

Zakres parametru ET dla trzech kolejnych odsłon Audi TT wynosi odpowiednio: 30-40 mm (8N), 30-52 mm (8J) i 34-52 mm (8S). Do wszystkich wersji auta pasują więc m.in. felgi z ET 35 i ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi TT

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi TT

Osoby jeżdżące autem Audi TT najczęściej wybierają: