Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi S8

Sprawdź rozmiar felg do Audi S8 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

S8

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi S8

Elegancka linia nadwozia, bogate wyposażenie i mocne jednostki napędowe. Audi S8 to luksusowa limuzyna oferowana jako sportowy wariant modelu A8. Od chwili rozpoczęcia produkcji w 1996 roku, wszystkie generacje tego auta wyposażone są w aluminiową karoserię.

Oryginalne felgi Audi S8

Montowane na etapie produkcji felgi do Audi S8 dostępne są w wielu odmianach. Wszystkie wykonane są ze stopów metali lekkich. Standardowo są to konstrukcje o sporych gabarytach. W pierwszych S8 montowano obręcze o średnicach 17 i 18 cali. W najnowszych modelach jest to 20 i 21 cali.

Felga Audi S8 i jej parametry

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obręczy do samochodu? Najistotniejsze parametry to wymiary, czyli średnica i szerokość konstrukcji. Równie ważny jest parametr ET oraz dane o liczbie i rozstawie śrub.

  • Jaka jest średnica felg w Audi S8?

W najstarszych wersjach Audi S8 można było zainstalować felgi o średnicy od 17 do 20 cali. Najnowsze modele pozwalają na montaż większych konstrukcji - od 19 do nawet 22 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Audi S8?

Niezależnie od daty produkcji i wersji, każdy egzemplarz Audi S8 wyposażony jest w piasty z 5-śrubowym mocowaniem felg. Rozstaw, czyli średnica okręgu, na którym rozmieszczone są otwory, również jest taki sam i wynosi 112 mm (5x112).

  • Jaka jest szerokość felg w Audi S8?

Audi S8 jeździ na szerokich obręczach. W starszych wersjach ich minimalna szerokość wynosi 7 cali, a w nowszych 8 cali. Największe możliwe do zainstalowania obręcze mogą być o 2 cale szersze.

  • Jakie jest ET felgi Audi S8?

Parametr ET oznacza głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Starsze modele Audi S8 (1996-2003) miały ET określone w przedziale 30-48 mm. W późniejszych wersjach było to np. 28-45, 24-38 i 18-40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi S8

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi S8

Osoby jeżdżące autem Audi S8 najczęściej wybierają: