Felgi do Audi A6

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2018 - obecnie (gen. C8)

2005 - 2011 (gen. C6)

1997 - 2005 (gen. C5)

Nie znaleziono auta

Podaj

Audi A6

Audi A6 to niemiecki samochód osobowy należący do wyższej klasy średniej. Pierwsza generacja oznaczona symbolem C4 została wprowadzona do produkcji w 1994. Model A6 był zmodyfikowaną wersją swojego poprzednika, Audi 100 C4. Auto zostało zmodernizowane oraz przestylizowane tak, aby zaimponować kierowcom nowoczesnym wyglądem i znakomitymi osiągami. Szczególną popularnością cieszyły się wersje z niezawodnymi silnikami 1.9 i 2.5 TDI.


1997 roku zaprezentowano drugą generację (C5). Zmieniono w niej konstrukcję nadwozia oraz zawieszenia. Po raz pierwszy zaprezentowano bezstopniowe skrzynie biegów Multitronic. Podstawowa wersja przeszła lifting w 2001 roku. Zmiana polegała na modyfikacji zderzaków oraz lamp przednich. Po 5 latach, w 2006 roku zaprezentowano trzecią generację Audi A6. Stylistycznie nawiązywała ona do swojego poprzednika i stanowiła jego naturalną ewolucję technologiczną.Bardzo dużym atutem samochodu mogą być felgi. Audi A6 C5 wyposażone w obręcze z metali lekkich także się świetnie prezentują.


Kolejny lifting nastąpił w 2008 roku i upodobnił on samochód do popularnego modelu A4. W aucie poprawiono wówczas zawieszenie i elektronikę. Czwartą generację zaczęto produkować w 2001 roku. Pod względem karoserii, jak i wnętrza wyraźnie nawiązywała ona do Audi A7. Najnowszą wersję Audi A6 – oznaczoną symbolem C8, zaprezentowano w marcu 2018 roku. Samochód tak, jak poprzednik został wyposażony w wiele rozwiązań sprawdzonych w odnoszącym sukcesy modelu A7.


Jak do konkretnej generacji pojazdu dobrać dobrze stylistycznie dopasowane felgi? Audi A6 C6 świetnie się prezentuje się z obręczami nadającymi mu klasycznej charakterystyki, kierowcy chętnie wybierają pięcioramienne projekty od niemieckiej marki Borbet. Z kolei kolejne generacje tego samochodu najlepiej wyglądają, gdy mają założone nowoczesne felgi. Audi A6 C7 to wciąż stosunkowo młode auto klasy premium, dlatego warto dobrać do niego atrakcyjne obręcze.


Dobrze dopasowane i efektownie prezentujące się felgi mogą podkreślić luksusowy charakter auta. Do modelu A6 możliwe jest dobranie obręczy w wielu wariantach. Posiadacze auta mogą wybierać spośród felg aluminiowych w rozmiarach od 15 do 21 cali, i stalowych 15 lub 16 calowych. Szeroki wachlarz możliwości dopasowania kolorów oraz wzorów alufelg pozwala na wybranie takich, które wyeksponują elegancki wygląd samochodu albo dodadzą mu sportowego charakteru.