Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi A6

Sprawdź rozmiar felg do Audi A6 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

A6

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi A6

Audi A6 to pożądany samochód osobowy z segmentu E i jednocześnie czołowy przedstawiciel klasy wyższej. W 1994 roku zastąpił on udany model 100. Na znak kontynuacji idei pierwszą jego generację oznaczono skrótem C4. W większości wersji auta wyposażane były w nadwozia sedan i kombi. Od 2001 roku w modelu montuje się wyłącznie felgi aluminiowe. Audi A6 występowało wcześniej z felgami stalowymi, ale wciąż była to rzadkość. Od początku dominującym kolorem lakierowania obręczy jest srebrny.

Oryginalne felgi Audi A6 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Poszukiwania nowych obręczy należy zacząć od ustalenia wszelkich niezbędnych kryteriów, które muszą one spełniać. Tyczy się to nie tylko kwestii wizualnych. Zwłaszcza chcąc zamontować felgi aluminiowe do Audi A6 w rozmiarze alternatywnym, trzeba wiedzieć, że brak zgodności w zakresie poszczególnych parametrów może to uniemożliwić.

Jaka jest średnica felg w Audi A6?

Kiedyś najmniejszą dostępną średnicą było 15 cali, jednak po 2005 roku zrezygnowano z tego rozwiązania. Obecnie najczęściej spotyka się w Audi A6 felgi 16, 17 czy 18-calowe. Największe obręcze mają średnicę 22 cali i montowane są w modelach oznaczonych skrótem C8.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach do Audi A6?

We wszystkich generacjach czy wersjach silnikowych modelu stosowany jest rozstaw 5x112. Oznacza to, że do montażu obręczy zawsze używa się pięciu śrub, które rozmieszczane są na okręgu o średnicy 112 milimetrów.

Jaka jest szerokość felg w Audi A6?

Najmniejsza szerokość fabrycznie montowanych felg w Audi A6 wynosi 6 cali. Największa ma 10 cali i występuje m.in. w całej serii C7 oraz w C6 Allroad, wyróżniającym się pneumatycznie regulowanym zawieszeniem.

Jakie jest ET felgi w Audi A6?

Parametr ten wskazuje na to, jak głęboko obręcz schowana jest w nadkolu. Im jest mniejszy, tym koło jest bardziej wyeksponowane. Z najniższą jego wartością można było spotkać się w Audi A6 drugiej generacji, gdzie ET wynosiło od 20 do 35 milimetrów. Natomiast w modelach generacji trzeciej ET wyraźnie wzrosło, mieszcząc się w zakresie od 25 do 50 milimetrów. Co istotne, odpowiedni dobór ET gwarantuje dopasowanie obręczy w ramach nadkola.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi A6

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi A6

Osoby jeżdżące autem Audi A6 najczęściej wybierają: