Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi A8

Sprawdź rozmiar felg do Audi A8 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

A8

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi A8

Luksusowe Audi A8 to flagowa limuzyna niemieckiego koncernu. Ma bogate wyposażenie, mocne silniki i elegancką sylwetkę. Ten model wyróżnia aluminiowe nadwozie, dzięki któremu auto jest lekkie, odporne na korozję i prezentuje świetne właściwości jezdne. Od rozpoczęcia produkcji w 1994 na rynku pojawiły się cztery generacje tego samochodu (oznaczane symbolami D2, D3, D4, i D5).

Audi A8 - felgi OEM

Pierwsza generacja Audi A8 dostępna była fabrycznie z aluminiowymi felgami w rozmiarach 16. W kolejnych wersjach w ofercie producenta znalazły się obręcze w rozmiarach 18, 19 i 20 cali. Klienci mogą wybierać wśród różnych wzorów i stylów wykończenia felg.

Jakie obręcze do Audi A8: szerokość, średnica, śruby, ET

By felgi pasowały do danego modelu auta, należy kierować się wytycznymi producenta samochodu. Konstruktorzy dopuszczają zwykle opcję montażu obręczy w kilku wariantach, jeśli chodzi o średnicę i szerokość. Pewną swobodę mamy także w doborze parametru ET, który określa głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Niezmienne pozostają liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi Audi A8?

W pierwszej i drugiej wersji modelu Audi A8 (D2) można zamocować felgi o średnicy od 16 do 20 cali. Do drugiej generacji auta pasują też obręcze 21-calowe. Najmniejsze felgi w trzeciej i czwartej wersji Audi A8 mogą mieć średnicę 17 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub felgi Audi A8?

Rozstaw śrub w feldze to parametr określający liczbę otworów montażowych a także średnicę okręgu, na którym rozlokowane są otwory. W Audi A8 wynosi on 5x112 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi w Audi A8?

Dopuszczalna szerokość felgi w Audi A8 pierwszej generacji (D2) może wynosić od 7 cali do 9 cali. W kolejnych odsłonach minimalna szerokość wynosi 7,5 cala. Najszersze obręcze, które będą pasować do wersji D3 i D4, mogą mieć szerokość 10 cali. Do Audi A8 D5 zamocujemy też felgi o szerokości 10,5 cala.

  • Ile wynosi parametr ET dla felg do Audi A8?

Dopasowując felgę do auta, koniecznie weźmy pod uwagę parametr ET - w ten sposób unikniemy sytuacji, w których koło będzie wystawać poza obrys pojazdu lub ocierać o nadkole. W przypadku Audi A8 parametr ET zależy od generacji tego modelu i wynosi: od ET 30 do ET 45 mm dla D2, od ET 25 do ET 45 dla D3, od ET 20 do ET 38 dla D4 i od ET 20 do ET 45 mm dla D5.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi A8

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi A8

Osoby jeżdżące autem Audi A8 najczęściej wybierają: