Felgi do Audi A8

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Audi A8

Audi A8 to limuzyna, która przez lata zmieniała się w zależności od generacji, lecz zawsze zachowywała swój pierwotny, ekskluzywny charakter. Model sygnowany jako ósemka zadebiutował w 1994 roku. Zastąpił wycofane z produkcji zaledwie po 5 latach Audi V8. Od poprzednika różnił się tym, że mniej przypominał klasyczne Audi 100, a dawał raczej poczucie powiewu nowości w branży motoryzacyjnej. Audi A8, w przeciwieństwie do bezpośredniej konkurencji z segmentu luksusowego, w najpopularniejszej wersji występowało w przednionapędowej. Oferowano także wersje z mocniejszymi silnikami quattro, czyli napędem na cztery koła. Samochód niemieckiej marki był również pierwszym produkowanym na szeroką skalę modelem, którego konstrukcja wykonana była w dużej mierze z aluminium.


Po 6 latach produkcji, czyli w 2002 roku Audi oficjalnie przedstawiło drugą generację Audi A8 (D3). Oprócz kosmetycznych zmian w stylistyce zwiększono także wymiary auta, tak by kabina była jeszcze przestronniejsza. W 2005 roku liftowi poddano maskownicę – zmienił się wygląd atrapy chłodnicy.


Kolejne generacje podążają za motoryzacyjnymi trendami. Trzecia, wydana w 2009 roku przyniosła odchudzoną wersję pojazdu, która dużo lepiej wypadała w testach zużycia paliwa. Natomiast ostatnia, czwarta generacja z 2017 roku oprócz odświeżenia designu, przynosi także rewolucję w zakresie nowoczesnego wyposażenia. Audi A8 IV to pojazd przystosowany w dużej mierze zautomatyzowanej jazdy.


Stylistyka w segmencie limuzyn rządzi się swoimi prawami, a zasada ta dotyczy także doboru felgi. Audi A8 D2 to współcześnie klasyk, który wymaga obręczy, które podkreślą jego retro stylistykę. W przypadku kolejnych generacji można wybrać coś bardziej nowoczesnego. W przypadku felgi do Audi A8 D3 kierowcy często decydują się na obręcze z ramionami podzielonymi na dwie części. Oferują je między innymi marki takie jak Rial, Ronal czy Alutec.


Elegancka limuzyna wymaga obręczy aluminiowych najwyższej jakości. Felgi do Audi A8 powinny być dopasowane do stylowego designu auta. Najlepiej sprawdzą się alufelgi o klasycznym i stonowanym wzorze.