Felgi do Audi A3

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2012 - 2016 (gen. 8V)

2003 - 2012 (gen. 8P)

Nie znaleziono auta

Podaj

Audi A3

Audi A3 to jeden z asów w talii niemieckiego producenta. Model oznaczony symbole cieszy się dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. Nieprzerwanie od swojego debiutu na rynku w 1996 roku (wersja 8L) zachwyca swoją opływową linią i wyjątkowo wydajnymi silnikami, zarówno w wersji benzynowej, jak i diesel. Dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia: podstawowym „Attraction”, nieco bardziej usportowionym „Ambition”, sportowym „S-line” oraz luksusowym „Ambiente”.


Współczesna wersja Audi A3 różni się nieco od pierwotnego projektu z lat 90-tych. Pierwsze modele powstały na bazie płyty podłogowej Volkswagena Golfa i były wyposażone w 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 101 KM. Po niespełna czterech latach doszło do pierwszych poważniejszych zmian. W milenijnej odsłonie odświeżono nieco design oraz zamieniono silnik na mocniejsze warianty o mocy 125 KM, 150 KM oraz 225 KM w wersji Turbo. Felgi Audi A3 8l najlepiej się prezentują w wariancie aluminiowym.


Druga generacja Audi A3 zadebiutowała w salonach samochodowych w 2003 roku. Projektanci ponownie wykorzystali płytę podłogową Volkswagena, tym razem jednak były to rozwiązania Golfa V oraz Tourana. Już niespełna rok później do oferty trafiła nowa, pięciodrzwiowa wersja – Audi A3 Sportback. Model charakteryzował się większą przestrzenią użytkową oraz bagażową względem 3-drzwiowego hatchbacka.


Rok 2006 upłynął Audi pod znakiem premiery najmocniejszej wersji serii A3. Odsłona o nazwie S3 posiadała bardzo wydajny silnik TFSI 2.0 i moc aż 265 KM. Zaledwie dwa lata później na rynek trafiły pierwsze Audi A3 w wersji cabrio. W 2008 roku doszło do ponownego gruntownego przebudowania wyglądu samochodów z serii. Wszystko za sprawą poważnego face-liftingu oraz zmian w linii projektowej. Wygląd obowiązywał do 2016 roku, kiedy niemiecki koncern zdecydował się na kolejną rewolucję. Konstruktorzy stworzyli dla modelu zupełnie nowy wzór pasa przedniego oraz zmodyfikowali kształt tylnych reflektorów.


Odpowiednio dobrane felgi przyciągają uwagę nie mniej, niż sportowa sylwetka Audi A3. Dzięki zaawansowanej konstrukcji model umożliwia założenie obręczy w bardzo szerokiej gamie rozmiarów. Dostępne są zarówno modele felg stalowych: 15″ oraz 16″, jak i warianty aluminiowe: 15″; 16″; 17″; 18″; 19″; 20″; 21″. Mnogość możliwych wzorów oraz kolorów alufelg doskonale współgra z dynamiczną linią auta, pozwalając dobrać idealne rozwiązania do charakteru naszego samochodu oraz preferowanego stylu jazdy.