Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi RS 3

Sprawdź rozmiar felg do Audi RS 3 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

RS 3

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi RS 3

Audi RS3 to sportowa odmiana kompaktowego modelu A3. Cechy rozpoznawcze tego auta to mocny, 5-cylindrowy silnik, nadwozie typu sportback (w nowej wersji także sedan) i dynamiczna stylistyka. Pierwsza generacja pojazdu (8P) pojawiła się na rynku w 2011 roku, druga (8V) była w produkcji od roku 2014, a trzecia (8Y) zadebiutowała w 2020 roku.

Oryginalne felgi Audi RS3

W pierwszej wersji Audi RS3 (8P) instalowano standardowo pięcioramienne felgi aluminiowe o średnicy 18 lub 19 cali. W autach drugiej generacji (8V) oferowano obręcze w podobnej stylistyce w rozmiarze 19 cali. Trzecia wersja (8Y) jest oryginalnie wyposażona w felgi wieloramienne 19-calowe. W tym modelu stosowano też komplety mieszane (różna szerokość z przodu i z tyłu).

Jakie obręcze pasują do Audi RS3?

Do danego modelu auta pasują wyłącznie felgi o parametrach zgodnych ze specyfikacją producenta. Projektanci pojazdu zwykle dopuszczają możliwość mocowania obręczy w kilku rozmiarach (średnica, szerokość i głębokość mocowania). Należy też zwrócić uwagę na rozstaw śrub w piastach.

  • Jaka średnica felg do Audi RS3?

Audi RS3 w wersji 8P jeździ na felgach o średnicach 18 i 19 cali. Druga generacja tego modelu (8V) może być wyposażona w obręcze w rozmiarach 19 i 20 cali. W trzeciej odsłonie jedyna dopuszczalna średnica felgi to 19 cali.

  • Audi RS3 – rozstaw śrub

Wszystkie odsłony Audi RS3 mają 5-śrubowe mocowania kół. Rozstaw wynosi 5x112.

  • Jaka szerokość felg w Audi RS3?

Dwie pierwsze generacje Audi RS3 (8P i 8V) mają dopuszczalną szerokość kół w zakresie od 8 do 9 cali. W wersji trzeciej (8Y) szerokość obręczy może wynosić od 8 do 9,5 cala. Istnieje możliwość mocowania kompletów mieszanych.

  • Jakie ET felgi Audi RS3?

Pierwsza wersja Audi RS3 (8P) ma głębokość mocowania obręczy w zakresie od ET 30 do ET 50. W drugiej odsłonie (8V) auta jest to przedział od ET 33 do ET 50. W trzeciej wersji (8Y) głębokość mocowania z przodu to ET 25, a z tyłu ET 46.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi RS 3

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi RS 3

Osoby jeżdżące autem Audi RS 3 najczęściej wybierają: