Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi Q7

Sprawdź rozmiar felg do Audi Q7 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

Q7

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi Q7

Audi Q7 to osobowy SUV, zaprezentowany w 2005 roku. To pierwszy tego typu pojazd w asortymencie niemieckiej marki premium. Pierwsza generacja produkowana była w latach 2005-2015, a druga wypuszczana jest z fabryk od 2015 roku. W obu przypadkach jedyna dostępna wersja napędowa to quarto, czyli napęd na cztery koła. Do dyspozycji kierowców oddano wersje z silnikami benzynowymi oraz diesle. Obie generacje przeszły facelifting, obejmujący zmianę kształtów zderzaków, modernizację oświetlenia i modyfikację wyposażenia.

Felgi – Audi Q7

W samochodzie Audi Q7 felgi mogą być zakładane w kompletach mieszanych. Oznacza to, że na jednej osi można założyć obręcze większe niż na drugiej. Przed zakupem nowego zestawu, obowiązkowo trzeba jednak zapoznać się z informacjami podawanymi przez producenta np. w instrukcji pojazdu, aby upewnić się, że nowe modele będą kompatybilne z naszym autem. Najważniejsze parametry to średnica, ET, rozstaw śrub oraz szerokość.

  • Średnica felgi w Q7

Średnica to jeden z najważniejszych parametrów, kiedy wybieramy nowe felgi do Audi Q7. 21 cali to bardzo popularny rozmiar, jednak w I i II generacji tego auta mogą być też stosowane obręcze mające 18, 19, 20 i 22 cale. Im większe, tym bardziej wpływają na ogólny wygląd pojazdu, często nadając mu przy tym sportowego charakteru.

  • Audi Q7 – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w Audi Q7 2007 oraz innych rocznikach należących do I generacji wynosi 5x130 mm. W drugiej odsłonie tego modelu standard zmienił się na 5x112. Pierwsza z podanych cyfr odnosi się do liczby śrub, a druga do średnicy okręgu, na którym punkty montażowe zostały rozstawione.

  • Szerokość felg w Audi Q7

W I generacji Audi Q7, zakres szerokości felg zawierał wartości od 8,5 cala do 10 cali. W II odsłonie rozpiętość ta została nieznacznie poszerzona i wynosi od 8 do 10,5 cali.

  • ET felgi w Audi Q7

ET felgi to ważny parametr. Wyrażany jest w milimetrach i określa głębokość osadzenia felgi w nadkolu, co pozwala dobrać model, który nie będzie wystawał poza linię nadwozia. W Audi Q7 I zakres mieścił się w przedziale od ET 43 do ET 59, a w II generacji od ET 20 do ET 35.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi Q7

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi Q7

Osoby jeżdżące autem Audi Q7 najczęściej wybierają: