Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi A5

Sprawdź rozmiar felg do Audi A5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

A5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi A5

Audi A5 to produkowany od 2007 roku samochód sportowy, zaliczany do klasy średniej (D). W 2016 roku niemiecki producent zaprezentował drugą generację modelu. Zdecydowano się pozostać przy pierwotnej ofercie nadwozi – coupé, kabriolet i liftback.

Audi A5 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Zakup nowych felg aluminiowych do Audi A5 wiąże się nie tylko z poszukiwaniem kompletu, który będzie nam się podobał. Równie istotna jest selekcja pod względem niezbędnych parametrów technicznych. Tyczy się to zwłaszcza rozmiaru, wartości ET oraz rozstawu śrub. Jeśli nie weźmiemy ich pod wagę, podróżowanie nie będzie bezpieczne lub może dość do uszkodzenia samochodu. Ciekawostką jest, że posiadacze Audi A5 chętnie decydują się na felgi ze wzorem typu „rotor”, który prezentuje się niezwykle dynamicznie.

  • Średnica felg w Audi A5

W przypadku drugiej generacji Audi A5 felgi mają średnice mieszczącą się w zakresie od 17 do 20 cali. W tym modelu na obu osiach montuje się obręcze w tym samym rozmiarze (komplet jest jednolity).

  • Audi A5 – rozstaw śrub w felgach

Dla drugiej generacji standardem jest rozstaw śrub 5x112. Audi A5 wyposaża się zatem w obręcze z pięcioma otworami montażowymi, które rozmieszczone są na okręgu o średnicy 112 milimetrów. Jeżeli nowe felgi nie będą odpowiadały tym parametrom, ich montaż może okazać się niemożliwy.

  • Szerokość felg w Audi A5

Z reguły wraz ze średnicą obręczy rośnie także jej szerokość. W samochodach Audi A5 drugiej generacji felgi na oryginalnym wyposażeniu mają szerokość mieszczącą się w zakresie o 7,5" do 10,5".

  • ET felg w Audi A5

Wartość ET felgi dla Audi A5 drugiej generacji to oryginalnie od 15 do 45 milimetrów. Oznacza to, że obręcze są wyraźnie wyeksponowane w nadkolu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi A5

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi A5

Rozwiń

Zwiń