Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi A2

Sprawdź rozmiar felg do Audi A2 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

A2

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi A2

Audi A2 to jeden z najmniejszych modeli niemieckiego producenta, należący do segmentu miejskich aut kompaktowych. Konstrukcja doczekała się tylko jednej generacji: była produkowana w latach 1999-2005. Jej cechy charakterystyczne to aluminiowe nadwozie oraz bogate wyposażenie.

Oryginalne felgi Audi A2

Obręcze mocowane w autach fabrycznie oznacza się skrótem OEM. W przypadku Audi A2 ich rozmiar zależał od wybranej wersji. Standardem były felgi 15-calowe. Wersja ze stopów aluminiowych miała dopasowany do charakteru nadwozia wieloramienny wzór.

Audi A2 - felgi i ich parametry

Przy wyborze felg do auta należy wziąć pod uwagę zalecaną przez producenta średnicę i szerokość konstrukcji. Równie ważne są dane na temat liczby i średnicy osadzenia śrub oraz współczynnika ET.

  • Jakie felgi do A2 - średnica

Do Audi A2 pasują felgi o średnicy 15, 16, 17 i 18 cali. Należy pamiętać, że im większą obręcz wybierzemy, tym wysokość opony powinna być odpowiednio mniejsza.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Audi A2?

Wszystkie wersje Audi A2 są wyposażone w pięciośrubowe mocowanie felg. Elementy są rozlokowane na okręgu o średnicy 100 mm. Obręcze mają więc oznaczenie 5x100.

  • Jaka jest szerokość felg w Audi A2?

Producent Audi A2 dopuszcza montaż felg o różnej szerokości. W przypadku obręczy 15-calowych może ona wynosić od 6 do 7 cali. Felgi o średnicy 16 cali mogą mieć szerokość od 6,5 do 7,5 cala, obręcze 17-calowe od 7 do 8 cali, a szerokość konstrukcji o średnicy 18 cali wynosi 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w Audi A2?

Parametr ET określa głębokość osadzenia felgi w nadwoziu W przypadku Audi A2 może ona wynosić między 35 a 38 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi A2

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi A2

Osoby jeżdżące autem Audi A2 najczęściej wybierają: