Pracuj w Oponeo

Felgi do Audi 80

Sprawdź rozmiar felg do Audi 80 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Audi

80

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Audi 80

Audi 80 to kultowa seria, debiutująca w 1972 roku i produkowana przez następne 24 lata. Był to cykl osobówek klasy średniej, który za sprawą doskonałych parametrów oraz oryginalnego designu zyskał wielu fanów. Auta doceniane były nie tylko przez kierowców, ale i przez ekspertów, którzy wielokrotnie stawiali Audi na podium najważniejszych rankingów motoryzacyjnych – chociażby w plebiscycie na Najlepsze Europejskie Auto.


Pierwsze wersje, których ponad milion wyjechało z fabryki, w dużej mierze oparte były na rozwiązaniach zastosowanych w VW Passacie. Po sześciu latach wprowadzania zmian, niemiecki koncern wypuścił odświeżoną generację B2, która przyniosła modelowi rozgłos na światowych rynkach. Nic w tym dziwnego, jeżeli nad nadwoziem pracował sam Giorgetto Giugiaro – Włoch okrzyknięty najlepszym projektantem samochodów XX wieku. W serii B2 wykorzystywano system napędu na cztery koła Quattro, który podkreślał wizerunek Audi – samochodów pewnych w każdych warunkach i zaawansowanych technologicznie.


Modele z serii B3 i B4 wyglądały inaczej niż poprzednicy. Nowa, bardziej sportowa i smukła linia robiła wrażenie, a dodatkowe wyposażenie znacząco poprawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kierowcy mogli wybrać wersję z systemem ABS i klimatyzacją, a przed czołowymi zderzeniami ochraniał ich mechanizm Procon-Ten. Zarówno felgi Audi 80 B3, jak i felgi Audi 80 B4 najlepiej prezentują się w wariancie aluminiowym.


Audi 80 wstępowało w czterech typach nadwozia: avant, cabrio, coupe i sedan. Za jego następcę uznaje się Audi A4.


Wyjątkowy design modeli z serii Audi 80 warto uzupełnić unikalnymi felgami. Wybierając spośród szerokiego asortymentu felg stalowych i aluminiowych, warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale i na kolor obręczy, które dodadzą autu niezwykłego charakteru i podkreślą indywidualizm kierowcy. Oprócz znakomitych walorów estetycznych, tak alufelgi, jak i stalowe rozwiązania, wpływają na komfort jazdy.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Audi 80

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Audi 80

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Audi 80 najczęściej wybierają: