Felgi do Mercedes

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mercedes

Mercedes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ma na swoim koncie ponad 550 modeli pojazdów. Kojarzona jest z wysoką jakością i nowoczesnymi rozwiązaniami. Dla wielu jest symbolem prestiżu oraz elegancji.


Lata 80. XIX wieku były kluczowe dla rozwoju całej motoryzacji. W 1883 roku w pracowni Gottlieba Deimlera powstał spalinowy silnik napędzany benzyną, a trzy lata później Karl Benz skonstruował pierwszy samochód. Drogi tych postaci skrzyżowały się, dzięki czemu w latach 20. należące do nich przedsiębiorstwa rozpoczęły współpracę i do dziś produkują ekskluzywne auta. Jednak zanim do tego doszło, w 1903 roku firma Daimler-Motoren-Gesellschaft wypuściła słynną linię Mercedes.


Nazwa pochodzi od imienia córki Emila Jelinka, który promował i sprzedawał samochody w Europie już na początku XX wieku. Natomiast logo, przedstawiające trójramienną gwiazdę, jest symbolem marzeń Daimlera o motoryzacyjnym podboju – lądu, wody i powietrza.


Dziś Mercedes-Benz (należący do koncernu Daimler AG) wciąż jest prekursorem w dziedzinie innowacji. Fascynację jakością, bezpieczeństwem i zaawansowaną technologią widać w projektach aut osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. Maszyny z gwiazdą na przedzie można też spotkać na najważniejszych torach wyścigowych.


Ogromna liczba dostępnych na rynku samochodów marki Mercedes sprawia, że również wybór felg jest niemały. Dotyczy to zarówno rozmiarów, jak i wzorów czy kolorów.