Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes

Wybierz parametry swojego Mercedes i dobierz odpowiednie felgi

Mercedes

Firma Mercedes nie bez przyczyny dla wielu jest synonimem luksusu. Od kiedy zaczęła swoją działalność, zmierza w kierunku niezawodności oraz najlepszych osiągów, podpartych jakością, wagą przykładaną do szczegółów oraz innowacyjnością. W zasadzie od początku dwudziestego wieku na wypuszczane przez markę modele z szeroko otwartymi oczami patrzy cała branża oraz fani motoryzacji.

Oryginalne felgi Mercedes

Co ciekawe, aluminiowe felgi Mercedes zaczął montować już w latach 70. ubiegłego wieku. Pierwszą konstrukcją z lekkiego stopu była tzw. baroque wheel, czyli „barokowa felga” marki Fuchs, która zapoczątkowała nowy trend i do dziś spotkać się można z jej replikami. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego wyglądu z pełną, prawie całkowicie zamkniętą tarczą. Wielu osobom nasuwa ona na myśl skojarzenia z koroną.

Współcześnie spośród oryginalnych felg do Mercedesa ogromną popularnością cieszą się te, z oznaczeniem sportowej linii, czyli AMG, a także tunera – w tym przypadku ekskluzywnej firmy Brabus. Do samochodów marki Mercedes felgi produkują takie firmy jak Ronal, BBS albo Borbet.

Oryginalne felgi Mercedes – rozstaw śrub, średnica oraz inne kluczowe atrybuty

Jeżeli auto ma oferować osiągi na najwyższym poziomie, wszystkie jego elementy muszą idealnie ze sobą współgrać. Dotyczy to również felg. Mercedes oczywiście ma to na względzie – zwłaszcza, że przekłada się to też na bezpieczeństwo podróżujących.

Jaka jest średnica felgi w samochodach Mercedes?

Zawsze jest ona taka sama dla opony i felgi. Mercedes w swojej historii montował obręcze 14-calowe, co było charakterystyczne dla S-klasy, produkowanej na przełomie lat 80. i 90. Obecnie są one większe – ich średnica wynosi nawet 23 cale (stosowana m.in. w Mercedesach GLE i GLS). Jednak zdecydowanie popularniejsze wymiary to 17”, 18” i 19”.

Jaki rozstaw śrub mają felgi w Mercedesie?

Parametr ten opisuje kolejno liczbę śrub potrzebnych do montażu obręczy oraz średnicę okręgu, na którym zostały one ułożone. Poszczególne wartości są różne w zależności od modelu oraz generacji auta. Występujące rozstawy śrub w felgach Mercedes to: 4x100, 5x112, 5x108, 5x114.3, 5x130, 5x139,7 (pojedyncze modele z 1999 roku), 6x114,3, 6x130, 6x205, 6x208.

Jaka jest szerokość felg w Mercedesie?

Odkąd produkowane są samochody marki Mercedes, felgi w nich montowane miały różne szerokości. Zakres wynosi od 5,5 cala (w kombivanie Citan) do 11 i 11,5 cala (w GLE w wersji coupe i SUV).

Jakie jest ET felgi w Mercedesie?

Minimalne ET felg w Mercedesie jest na poziomie 0 (czyli płaszczyzna montażowa pokrywa się z osią symetrii felgi). Maksymalna wynosi 62,5 milimetra, co oznacza stosunkowo głębokie schowanie w nadkolu. Takie rozwiązanie spotykanie jest w niektórych SUV-ach, van-ach oraz samochodach dostawczych.