Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes CLK

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes CLK i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

CLK

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes CLK

Mercedes CLK był produkowany w latach 1997-2010 (druga generacja od 2003 roku). To luksusowe auto o sportowych właściwościach: ma opływową bryłę typu coupe (dostępne jest również w wersji kabriolet), mocne silniki i bogate wyposażenie. Pojazd powstał na płycie podłogowej modelu Klasy C. Jego następcą jest Mercedes E Klasa w wersji coupe.

Oryginalne felgi Mercedes CLK

W Mercedesie CLK pierwszej (W208) i drugiej (W209) generacji montowano obręcze aluminiowe 16- lub 17-calowe w kilku wzorach (w drugiej wersji opcją były także obręcze 18-calowe). W odmianie AMG instalowano felgi o średnicy 17-cali o różnej szerokości z przodu i z tyłu.

Jakie felgi do Mercedes CLK?

Wybór zamienników oryginalnych felg do auta powinien zawsze uwzględniać dopuszczalne rozmiary obręczy wskazane w specyfikacji. Weźmy pod uwagę średnicę, szerokość, parametr ET (głębokość osadzenia w nadkolu), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg do Mercedes CLK?

Do pierwszej wersji Mercedesa CLK (W208) pasują felgi w rozmiarach od 15 do 19 cali. W autach drugiej generacji (W209) można zamocować obręcze o średnicach od 16 do 19 cali.

  • Mercedes CLK - rozstaw śrub

Wszystkie wersje Mercedesa CLK mają mocowania kół na 5 śrub. Rozstaw wynosi 112 mm. Do auta pasują więc obręcze z oznaczeniem 5x112.

  • Jaka szerokość felg w Mercedes CLK?

Obie generacje modelu Mercedes CLK mają minimalną szerokość felg 6,5 cala. Najszersze obręcze do tego modelu to felgi 8-calowe.

  • Jakie ET felgi w Mercedes CLK?

W pierwszej generacji Mercedesa CLK (W208) parametr określający głębokość mocowania obręczy został określony w przedziale od ET 30 do ET 48. W wersji drugiej (W209) jest to zakres od ET 25 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes CLK

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes CLK

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Mercedes CLK najczęściej wybierają: