Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes Klasa C

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes Klasa C i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

Klasa C

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes Klasa C

Mercedes klasy C to reprezentant klasy średniej, produkowany od lat 90. ubiegłego wieku. Zastąpił on model 190 (W201). Kolejno następujące po sobie generacje to W202 (1993), W203 (2000), W204 (2007), W205 (2014) oraz W206 (2021).

Współcześnie, w przypadku tego auta, dużą popularnością cieszą się felgi aluminiowe. Mercedes klasy C często wyposażany jest w obręcze o wzorze podwójnym pięcioramiennym, takim jak w modelu Rial M10, a także w wersje szprychowe. Niemniej w dwóch pierwszych generacjach Mercedesa klasy C to felgi typu monoblock wiodły prym.

Mercedes klasy C – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Kupując felgi do Mercedesa klasy C, aluminiowe lub stalowe, trzeba być w posiadaniu kilku podstawowych danych. Odnoszą się one przede wszystkim do rozmiaru, jak również rozstawu śrub montażowych. Niedostosowanie się do wytycznych producenta samochodu może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu lub groźnych sytuacji na drodze. Oprócz tego nie jest wykluczone, że nowego kompletu obręczy nie uda się zamontować.

  • Średnica felg w Mercedesie klasy C

Typowe średnice felg w Mercedesie klasy C nieco zmieniały się wraz z kolejnymi generacjami. Niemniej, pokrywające się i wspólne dla wszystkich wartości to 17, 18 i 19 cali. Najmniejsze oryginalne obręcze miały 15 cali (W202, W203), a największe 20 cali (generacja pierwsza oraz W204, W205 i W206).

  • Mercedes klasy C – rozstaw śrub w felgach

Rozstaw śrub w Mercedesie klasy C był identyczny dla generacji W202-W206. Układ 5x112 oznacza, że pięć śrub montażowych rozmieszczonych jest na okręgu o średnicy 112 milimetrów.

  • Szerokość felg w Mercedesie klasy C

Z reguły szerokość felgi zmienia się wraz z jej średnicą. W przypadku Mercedesa klasy C ogólna wartość tego parametru dla wszystkich generacji mieści się w zakresie od 6" do 9,5".

  • ET felg w Mercedesie klasy C

Wartość ET decyduje o tym, jak bardzo obręcz jest wyeksponowana w nadkolu. W Mercedesach klasy C pełen zakres ET, występujących w poszczególnych wersjach auta, to 20-61. Co ciekawe, tak szeroka rozpiętość jest charakterystyczna dla felg do Mercedesa klasy C W203.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes Klasa C

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes Klasa C