Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes Sprinter

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes Sprinter i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

Sprinter

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter to popularne auto użytkowe, które występuje w wielu różnych odmianach. Sprawdza się jako typowy dostawczak, samochód do przewozu osób, a także w roli pojazdu specjalnego (podwozie do zabudowy). Sprinter zadebiutował w 1995 roku (wersja W903) jako następca modelu T1. Druga generacja (W906) została zaprezentowana w 2006 roku, a trzecia (W907, W910) w 2018 roku.

Fabryczna felga Mercedes Sprinter

W pierwszej i drugiej  odsłonie Mercedesa Sprinter (W903, W906) standardowo mocowano felgi stalowe o średnicy 15 cali, choć opcją były też obręcze 16-calowe. W najnowszej odsłonie modelu (W907, W910) w ofercie znalazły się felgi stalowe i aluminiowe w rozmiarach 15, 16 i 17 cali.

Jakie felgi do Mercedesa Sprinter – wymiary, ET, rozstaw śrub

Wymiary obręczy kół w samochodzie powinny być dopasowane zgodnie ze specyfikacją producenta. Uwagę należy zwrócić na średnicę, szerokość oraz głębokość osadzenia obręczy (ET). Ważna jest także liczba śrub oraz średnica okręgu, na którym rozlokowano punkty montażowe.

  • Jaka jest średnica felgi Mercedes Sprinter?

Pierwsza generacja Mercedesa Sprinter jeździ na obręczach kół o średnicach 15 lub 16 cali. W wersji drugiej do auta można zamocować felgi w rozmiarach 16 lub 17 cali. Do trzeciej pasują obręcze 16-, 17- i 18-calowe.

  • Rozstaw śrub  – Mercedes Sprinter

Każda wersja silnikowa Mercedesa Sprinter pierwszej generacji ma taki sam rozstaw śrub: 5x130. W autach drugiej i trzeciej generacji stosowane są dwa typu mocowań: 6x130 i 6x205.

  • Jaka jest szerokość felgi Mercedesa Sprinter?

W pierwszej wersji Mercedesa Sprinter szerokość obręczy może wynosić 5,5 cala lub 6 cali. Dopuszczalny zakres szerokości felg w autach drugiej i trzeciej generacji wynosi od 5,5 cala do 8,5 cala. W dwóch nowszych odsłonach jest też możliwość instalacji obręczy o różnej szerokości z przodu i z tyłu.

  • Jakie jest ET felgi Mercedesa Sprinter?

Parametr opisujący głębokość mocowania obręczy dla pierwszej wersji Mercedesa Sprinter określono zakresie od ET 75 do ET 83. W drugiej wersji tego modelu dopuszczalna głębokość wynosi od ET 55 do ET 117, a w trzeciej od ET 47 do ET 117.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes Sprinter

Osoby jeżdżące autem Mercedes Sprinter najczęściej wybierają: