Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes CLS

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes CLS i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

CLS

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes CLS

Mercedes CLS został zaprezentowany w 2004 roku. Ta topowa limuzyna (segment E) ma sportowy charakter: opływową sylwetkę, mocny silnik i napęd na tylną oś lub wszystkie koła. W 2005 roku model został zwycięzcą plebiscytu programu „Top Gear” na najlepsze auto luksusowe. Od 2018 roku produkowana jest jego trzecia generacja.

Oryginalne felgi Mercedes CLS

Pierwsza wersja Mercedesa CLS oferowana była standardowo z obręczami aluminiowymi o średnicy 18 cali. W autach drugiej generacji – w zależności o wybranej opcji – instalowano fabrycznie felgi w rozmiarach od 17 do 19 cali. W najnowszej odsłonie auto sprzedawane jest z obręczami 19- i 20-calowymi.

Jakie obręcze pasują do Mercedesa CLS?

Samochód zachowa odpowiednie właściwości jezdne tylko wtedy, gdy rozmiary dobranych do niego felg będą zgodne z wymogami producenta pojazdu. Do najważniejszych parametrów należą: średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Mercedesa CLS?

Pierwsza i druga wersja Mercedesa CLS (C219 i C218) może jeździć na felgach o średnicy od 17 do 20 cali. Do trzeciej odsłony pojazdu (C257) pasują obręcze w rozmiarach od 18 do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Mercedesie CLS?

Do wszystkich wersji Mercedesa CLS można zamocować wyłącznie felgi z oznaczeniem 5x112. Ten parametr określa liczbę śrub, a także średnicę okręgu, na którym są rozlokowane.

  • Jaka jest szerokość felg w Mercedesie CLS?

W Mercedesie CLS można zamocować mieszane komplety felg – ich szerokość z przodu i z tyłu może być różna. Dla pierwszej wersji auta (C219) dopuszczalny zakres szerokości wynosi od 8,5 cala do 9,5 cali. W drugiej i trzeciej odsłonie (C218 i C257) najwęższe felgi mogą mieć szerokość 8 cali, a najszersze 10 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Mercedesie CLS?

Każda wersja Mercedesa CLS ma inny zakres głębokości mocowania obręczy kół: pierwsza (C218) – od ET 20 do ET 35, druga (C217) – od ET 30 do ET 55, a trzecia (C257) – od ET 19 do ET 42.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes CLS

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes CLS