Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes Klasa G

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes Klasa G i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

Klasa G

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes Klasa G

Mercedes G Klasa to rasowa terenówka klasy wyższej. Auto weszło do masowej produkcji w 1979 roku jako cywilna wersja samochodu wojskowego. Przez kilkadziesiąt lat jego wygląd praktycznie się nie zmienił, choć wprowadzano w nim modyfikacje techniczne (kolejne wersje to W463 i W461). W 2018 roku niemiecki producent przedstawił zupełnie nową odsłonę tej konstrukcji (W464).

Oryginalne felgi G Klasa

W zależności od wersji i przeznaczenia auta, w Mercedesie G Klasa mocowano fabrycznie felgi w różnych rozmiarach. Standardem były obręcze stalowe o średnicy 16 cali, ale w ofercie producenta znalazły się również felgi 15- i 17-calowe. W najnowszej wersji fabrycznie instalowane są najczęściej obręcze aluminiowe w rozmiarze 18 cali.

Jakie felgi do Mercedes G Klasa?

Dopasowując zamienniki oryginalnych felg do danego modelu auta, pilnujmy, by ich parametry były zgodne z zakresem rozmiarowym określonym przez projektantów samochodu. Zwróćmy uwagę na średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi Mercedes G Klasa?

W pierwszej generacji Mercedesa G Klasa (W460) można było zamocować felgi w rozmiarach od 15 do 18 cali, a w drugiej (W461) od 15 do 19 cali. W nowszych odsłonach tego modelu (W463) zakresy opcjonalnych średnic są bardzo szerokie i wynoszą od 18 do 24 cali (do 25 cali dla wersji po liftingu).

  • Rozstaw śrub - Mercedes G Klasa

Wszystkie odsłony Mercedesa G Klasa mają taki sam rozstaw śrub: 5 x 130. Określa on liczbę punktów montażowych, a także średnicę okręgu, na którym są mocowane.

  • Jaka szerokość felg w Mercedes G Klasa?

Dopuszczalna szerokość felg dla pierwszej wersji modelu Mercedes G Klasa wynosi od 7 cali do 7,5 cala. Dla drugiej generacji jest to przedział od 7 cali do 7,6 cala. W najnowszej odsłonie auta (W463) można zamocować obręcze o szerokościach od 7,5 cala do 11 cali.

  • Jakie ET felgi Mercedes G Klasa?

Głębokość mocowania felg dla modelu Mercedes G Klasa zależy od wersji auta i jest określona w zakresach: od ET 37 do ET 62 dla W460, od ET 37 do ET 63 dla W461, od ET 25 do ET 55 dla W463 przed liftingiem oraz od ET 25 do ET 56 dla W462 po liftingu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes Klasa G

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes Klasa G

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Mercedes Klasa G najczęściej wybierają: