Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes GLE

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes GLE i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

GLE

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes GLE

Dużo przestrzeni, wysoki komfort jazy i dobre osiągi. Mercedes GLE to SUV klasy wyższej, który trafił do oferty niemieckiego producenta w 2015 roku. W 2019 roku zadebiutowała druga generacja tego modelu. Auto dostępne jest w dwóch wersjach nadwozia – jako typowy SUV oraz SUV Coupe.

Oryginalne felgi Mercedes GLE

Skrótem OEM oznacza się felgi instalowane w aucie na etapie produkcji. W przypadku Mercedesa GLE standardem są obręcze 20-calowe z aluminium. Inne dostępne w ofercie producenta opcje to felgi 21- i 22- calowe w różnych wzorach i stylach wykończenia.

Jak wybrać felgi do Mercedesa GLE?

Przy wyborze felg zwracamy uwagę na średnicę i szerokość, a także parametr ET. Producenci aut dopuszczają zwykle możliwość instalowania wersji w kilku wariantach rozmiarowych. Niezmienna pozostaje natomiast liczba śrub oraz ich rozstaw.

  • Jaka jest średnica felg w Mercedes GLE?

Dopuszczalna średnica felg w Mercedesie GLE zależy od rocznika produkcji oraz typu nadwozia. Do tego modelu pasują duże obręcze: 18-, 19, 20-, 21- a nawet 22-calowe. W niektórych modelach można zainstalować także felgi o średnicy 17 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub dla Mercedesa GLE?

Rozstaw śrub w modelu Mercedes GLE wynosi 112 mm – to średnica okręgu, na którym rozmieszczone są otwory. Wszystkie warianty tego auta wyposażono w 5 punktów montażowych, a standard rozstawu śrub to 5x112.

  • Jaka jest szerokość felgi w modelu GLE?

Podobnie jak średnica, również szerokość felg w Mercedesie GLE należy do imponujących. W zależności od wersji auta oraz średnicy obręczy może ona wynosić od 7,5 do nawet 11 cali.

  • Jakie jest ET felg w Mercedesie GLE?

Parametr ET określony dla Mercedesa GLE zależy m.in. od roku produkcji oraz wersji nadwozia. Zwykle wynosi on od ET 50 do ET 62 lub od ET 49 do ET 57.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes GLE

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes GLE

Osoby jeżdżące autem Mercedes GLE najczęściej wybierają: