Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes GLA

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes GLA i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

GLA

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes GLA

Mercedes GLA to niewielki crossover klasy premium. Auto zadebiutowało w 2013 roku (oznaczenie X156) i było pierwszym kompaktowym pojazdem tego typu w ofercie niemieckiej marki. Zdobyło dużą popularność wśród polskich kierowców. Druga generacja tego modelu (oznaczenie H247) weszła do produkcji w 2019 roku (modernizacja w 2023 roku).

Mercedes GLA – felgi oryginalne

Mercedesa GLA pierwszej generacji (X156) standardowo wyposażano w obręcze aluminiowe 17-calowe. Felgi 18-, 19- i 20-calowe dostępne były jako opcja. W drugiej odsłonie modelu standardem są felgi aluminiowe o średnicy 18 cali, ale w ofercie producenta znalazły się też obręcze w rozmiarach 19 i 20 cali.

Jakie felgi do Mercedesa GLA?

By felga pasowała do danego modelu samochodu, powinna mieć średnicę, szerokość, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub zgodne z wymaganiami producenta pojazdu. Tylko wówczas auto zachowa właściwe parametry użytkowe i będzie się prowadzić bezpiecznie.

  • Jaka średnica felgi Mercedesa GLA?

Pierwsza odsłona Mercedesa GLA (X156) może jeździć na obręczach o średnicach od 17 do 21 cali. W drugiej wersji tego modelu (H247) dopuszcza się montaż felg w rozmiarach od 17 do 22 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Mercedesie GLA?

Obie wersje Mercedesa GLA mają taki sam rozstaw śrub mocujących koła do piast. Do auta pasują obręcze z oznaczeniem 5x112.

  • Jaka szerokość felg do Mercedesa GLA?

W Mercedesie GLA pierwszej generacji (X156) dopuszczalna szerokość obręczy została wyznaczona w zakresie od 6,5 cala do 9,5 cala. W drugiej wersji (H247) minimalna szerokość jest taka sama, a maksymalna to 11 cali.

  • Jakie jest ET felgi Mercedesa GLA?

Parametr określający głębokość mocowania obręczy dla Mercedesa GLA X156 jest określony w zakresie od ET 22 do ET 48,5. W wersji H247 jest to przedział od ET 25 do ET 55.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes GLA

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes GLA