Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes Klasa A

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes Klasa A i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

Klasa A

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes Klasa A

Mercedes A klasa należy do najmniejszych modeli oferowanych przez niemiecką markę. Pierwsza generacja pojazdu (W168) pojawiła się na rynku w 1997 roku, kolejna (W169) zadebiutowała w roku 2004 - te odsłony samochodu należą do segmentu małych aut miejskich (B). Dwie najnowsze generacje A klasy, które weszły na rynek w latach 2012 (W176) i 2018 (W177/V177), to już pojazdy reprezentujące kompaktowy segment C.

Oryginalna felga Mercedes A klasa

W dwóch pierwszych wersjach Mercedesa klasy A mocowano standardowo felgi stalowe lub aluminiowe o średnicy 15 cali (w niektórych wariantach oferowano też obręcze 16-calowe). Auta trzeciej generacji zjeżdżały z linii montażowych na obręczach w rozmiarach od 15 do 17 cali. W najnowszej odsłonie tego modelu standardem są aluminiowe felgi 17-calowe.

Jakie felgi do Mercedesa A klasy?

Szerokość, średnica, ET, a także liczba i rozstaw śrub - to najważniejsze parametry, które należy uwzględnić przy doborze zamienników oryginalnych felg do auta. Dopuszczalne rozmiary znajdziemy w specyfikacji producenta pojazdu.

  • Jaka jest średnica felg w Mercedesie A klasa?

Do Mercedesa A klasy pierwszej generacji pasują felgi o średnicy od 15 do 17 cali. W drugiej wersji pojazdu można też zamocować obręcze 18-calowe. Trzecia odsłona tego modelu może jeździć na felgach w rozmiarach od 15 cali do 20 cali, a czwarta od 16 cali do 20 cali.

  • Mercedes A klasa - rozstaw śrub

Do Mercedesa A klasy pasują felgi z oznaczeniem 5x112. Parametr określa liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozstawione śruby.

  • Jaka szerokość felg Mercedes A klasa?

Dopuszczalna szerokość felg w Mercedesie A klasa jest różna dla poszczególnych generacji tego modelu. W pierwszej wersji najwęższe obręcze mogły mieć szerokość 5,5 cala, a najszersze 7,5 cala. W drugiej odsłonie zakres szerokości wynosił od 6 cali do 8 cali, w trzeciej - od 6,5 cala do 8,5 cala, a w czwartej od 6,5 cala do 9 cali.

  • Jakie ET felg w Mercedesie A klasa?

ET to parametr, który opisuje głębokość mocowania felgi. Dla pierwszej wersji modelu Mercedes A klasa ET zostało określone w zakresie od 35 do 48 mm, dla drugiej od 33 do 50 mm, dla trzeciej od 35 do 52 mm, a dla czwartej od 35 do 50 mm. Do auta pasują więc m.in. felgi z ET 35, ET 40, ET 42 i ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes Klasa A

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes Klasa A

Osoby jeżdżące autem Mercedes Klasa A najczęściej wybierają: