Felgi do Mercedes Klasa A

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mercedes Klasa A

Mercedes-Benz klasy A swoją premierę miał w zasadzie aż dwa razy. Kiedy w 1997 roku rozpoczęła się sprzedaż tego minivana, model okrył się złą sławą, uważano bowiem, że nie zapewnia on wystarczającego bezpieczeństwa. Dlatego niemiecki koncern podjął decyzję o zatrzymaniu produkcji. W 1998 roku samochód powrócił do salonów, a dzięki wprowadzonym modyfikacjom wszystko było już w jak najlepszym porządku.


Niezwykle ważmy elementem budowy tego auta jest podłoga, dzięki której podczas zderzenia czołowego kabina z pasażerami jest chroniona. Było to także niewielkie auto, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość dużą przestrzeń użyteczną we wnętrzu. Nowa odsłona modelu została oceniona na maksymalne pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.


W pierwszej generacji samochód dostępny był jako pięciodrzwiowy hatchback, a w kolejnych latach do gamy dołączyła także wersja trzydrzwiowa, a następnie kombi i sedan. Model doczekał się aż czterech generacji, a najnowszą z nich po raz pierwszy zaprezentowano na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2018 roku.


Samochody z serii Mercedes klasy A są dopracowane pod kątem wizualnym i znakomicie wpisują się w elegancką stylistykę marki. Nawet te najstarsze modele nawiązują do wyglądu popularnych limuzyn od tego producenta. Nowe felgi powinny pasować do nadwozia, a największy wybór pod tym względem oferują obręcze aluminiowe. Z łatwością można dopasować model o idealnym wzorze, a także kolorze odpowiadającym barwie karoserii.