Felgi do Mercedes GLC

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mercedes GLC

Mercedes GLC to klasyfikowany do klasy średniej SUV, który swoją premierę miał w 2015 roku. Samochód produkowany jest w dwóch fabrykach – w niemieckiej Bremie oraz w Uusikaupunki w Finlandii, skąd trafia na europejski rynek.


Model GLC zastąpił wypuszczonego na rynek w 2008 roku Mercedesa GLK. Nazwa to niejedyna zmiana, jakiej poddano auto. Zmodyfikowano kształt pojazdu. SUV został nieco zaokrąglony, a drzwi zyskały nowe tłoczenia. Sylwetka się wydłużyła i poszerzyła, a pasażerowie zyskali więcej miejsca.


Dużym udogodnieniem dla podróżujących jest także bagażnik o zwiększonej – w porównaniu do poprzednika, pojemności, posiadający funkcję obniżenia krawędzi oraz bezdotykowego otwarcia klapy. W sprzedaży dostępna jest wersja auta z panoramicznym dachem.


Rok po premierze Mercedes wypuścił auto w wersji Coupe. Natomiast podczas Geneva Motor Show w 2019 roku zaprezentowano nową odsłonę modelu GLC po faceliftingu, będąca odpowiedzią na najwcześniejsze technologie i trendy w stylistyce aut.


Ze względu na elegancki, jak na SUV-a wygląd, również felgi do Mercedesa GLC muszą odpowiednio się prezentować. Zwłaszcza pośród felg aluminiowych warto wybrać te, które będą uzupełniały linie samochodu oraz tworzyły ciekawy efekt wizualny.