Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes GLC

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes GLC i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

GLC

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes GLC

Mercedes GLC to kompaktowy SUV. Pojazd opracowano, wykorzystując rozwiązania konstrukcyjne i stylistyczne stosowane w Mercedesie C Klasa. Auto jest następcą modelu GLK. Wprowadzono je na rynek w 2015 roku (wersja X253). W 2016 do produkcji weszła odmiana GLC Coupe (C253). Druga generacja pojazdu (X254) jest dostępna w sprzedaży od 2022 roku.

Fabryczne felgi Mercedes GLC

Wybór oferowanych przez producenta Mercedesa GLC felg od początku jest bardzo szeroki. W pierwszej wersji tego modelu (X253) były to obręcze aluminiowe w rozmiarach od 17 do 20 cali. W najnowszej odsłonie (X254) mocowane są felgi w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Jakie są rozmiary felg do Mercedesa GLC?

Samochód powinien być wyposażony w felgi o parametrach zgodnych ze specyfikacją danego modelu. Konstruktorzy zwykle umożliwiają montaż w aucie obręczy w kilku wariantach rozmiarowych jeśli chodzi o średnicę, szerokość i głębokość osadzenia (ET). Ważny jest także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg do Mercedes GLC?

Mercedes GLC z oznaczeniem X253 może jeździć na felgach o średnicy od 17 do 22 cali. W wersji C253 dopuszczalny rozmiar obręczy obejmuje zakres od 18 do 22 cali.

  • Mercedes GLC – rozstaw śrub

Wersje X253 i C253 Mercedesa GLC mają taką samą liczbę oraz rozstaw śrub, za pomocą których koła mocowane są do piast. Do tego modelu pasują obręcze z oznaczeniem 5x112.

  • Jaka szerokość felg w Mercedes GLC?

W Mercedesie GLC X253 dopuszczalna szerokość obręczy kół obejmuje zakres od 7 cali do 10 cali. W wersji coupe (C253) można mocować felgi o szerokościach od 8 cali do 10 cali.

  • Jakie ET felgi Mercedes GLC?

Parametr wyznaczający głębokość osadzenia felg w Mercedesie GLC (wersje X253 i C253) został określony w przedziale od ET 19 do ET 55.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes GLC

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes GLC

Osoby jeżdżące autem Mercedes GLC najczęściej wybierają: