Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes Klasa GLK

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes Klasa GLK i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

Klasa GLK

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes Klasa GLK

Mercedes GLK to bogato wyposażony SUV średniej wielkości (segment G). Pojazd ma charakterystyczną, kanciastą bryłę. Powstał na platformie Klasy C i był dostępny w kilku wersjach silników benzynowych i diesla. Jego najmocniejszej wersja (AMG) została wyposażona w silnik V8 o mocy 503 KM. Pojazd produkowano w latach 2008-2015 (gruntowna modernizacja w 2012 roku). Jego następcą jest Mercedes GLC.

Oryginalne felgi Mercedes GLK

Standardem w fabrycznych egzemplarzach Mercedesa GLK były felgi aluminiowe. W zależności od wersji wyposażenia pojazdu producent oferował je w kilku wzorach i rozmiarach. Wśród nich były obręcze o średnicy 17, 19, 20 i 21 cali.

Jakie felgi pasują do Mercedesa GLK?

Średnica i szerokość felgi mają zasadnicze znaczenie dla parametrów jezdnych auta. Przy ich wyborze zwróćmy uwagę także na parametr ET, który opisuje głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, a także rozstaw śrub w piastach. Kierujmy się przy tym wytycznymi producenta pojazdu, które zostały określone w specyfikacji dla danego modelu.

  • Jaka średnica felgi do Mercedes GLK?

Jak na sporych gabarytów auto przystało, w Mercedesie GLK można instalować duże felgi. Ich dopuszczalne średnice to 17, 18, 19, 20, 21 i 22 cale.

  • Jaki rozstaw śrub w Mercedes GLK?

Felgi w Mercedesie GLK instaluje się na 5 śrubach, które są rozlokowane na okręgu o średnicy 112 mm. Do auta pasują więc obręcze z oznaczeniem 5x112.

  • Jaka szerokość felgi w Mercedes GLK?

Mercedes GLK może jeździć na szerokich felgach. Dopuszczalny przez producenta zakres obejmuje wielkości od 7,5 cala do 10 cali.

  • Jakie ET felgi w Mercedes GLK?

W Mercedesie GLK głębokość osadzenia obręczy wynosi od ET 27 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes Klasa GLK

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes Klasa GLK