Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes CLA

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes CLA i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

CLA

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes CLA

Mercedes CLA to luksusowe auto klasy kompaktowej, dostępne w wersji sedan lub shooting brake. Dzięki opływowej bryle ma jeden z najniższych na świecie współczynników oporu powietrza. Samochód jest spokrewniony stylistycznie z większym modelem CLS, a konstrukcyjnie z Mercedesem Klasy A. Pierwsza generacja pojazdu (C117) zadebiutowała w 2013 roku. Od 2019 roku w produkcji jest druga odsłona tego auta (C118).

Fabryczne felgi Mercedes CLA

W ofercie producenta modelu Mercedes CLA znalazły się różne wzory felg w rozmiarach 15, 16, 17 i 18 cali. W wersji AMG z 18-calowymi obręczami instalowano mieszane komplety felg (o różnej szerokości i ET z przodu i z tyłu).

Jakie felgi pasują do Mercedesa CLA?

By felga pasowała do danego modelu pojazdu, powinna mieć parametry zgodne założeniami jego konstruktorów. Zwykle dopuszczalny jest montaż obręczy w kilku wariantach rozmiarowych, jeśli chodzi o średnicę, szerokość oraz głębokość osadzenia (ET). Niezmienny pozostaje rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg do Mercedes CLA?

W pierwszej i drugiej generacji Mercedesa CLA (C117 i C118) można zamocować obręcze o średnicach od 16 do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Mercedes CLA?

Obie generacje Mercedesa CLA mają taki sam rozstaw punktów montażowych. Koła instaluje się za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 112 mm (5 x 112).

  • Jaka szerokość felg w Mercedes CLA?

Minimalna szerokość felg, które pasują do obu wersji Mercedesa CLA, wynosi 6 cali. Szerokość maksymalna to 8 cali dla aut pierwszej generacji i 9 cali dla nowszej odsłony tego modelu.

  • Jakie ET felgi w Mercedes CLA?

Głębokość mocowania obręczy dla pierwszej wersji Mercedesa CLA (S117) określona jest w zakresie od ET 35 do ET 52. Dla wersji drugiej ten parametr wyznaczono w przedziale od ET 35 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes CLA

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes CLA